Hamilton: Button do McLarenu dobře zapadl, vybudoval si kolem sebe tým

Lewis Hamilton definitivně vyvrátil, že by měl Jenson Button mít potíže se u McLarenu proti němu prosadit. Platí to i pro integraci do týmu.
Hamilton: Button do McLarenu dobře zapadl, vybudoval si kolem sebe tým

Když Button opustil na konci roku 2009 mistrovský tým Brawn GP a zamířil do McLarenu, mnozí mu předpovídali, že se neprosadí proti Hamiltonovi, jenž s týmem vyrůstal. McLaren měl být soustředěný na Hamiltona a Button byl podle pesimistických odhadů odsouzen do role dvojky.

Už v roce 2010 ale Button naznačil, že nemá v úmyslu zůstat ve stínu svého kolegy, a naplno to dokázal loni, když Hamiltona porazil a stal se druhým nejlepším jezdcem šampionátu po Sebastianu Vettelovi.

Hamilton v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport vysvětlil, v čem tkví Buttonův úspěch u McLarenu. "Jenson je velmi rychlý a vybudoval si kolem sebe silný tým techniků. Já ho chci vždy porazit a nejsem nikdy spokojený, když se mi to nepodaří."

"Ale nevidím v tom problém. On je otevřený člověk a dá se s ním vycházet. Bylo by skvělé, kdybych s ním bojoval o titul v roce 2012, ale záleží to hodně na autě McLarenu."

Jak bude letos McLaren konkurenceschopný, zatím neví nikdo. Platí to pochopitelně i pro všechny ostatní týmy a první srovnání přijde až v testech, definitivní odpovědi ale přinesou až závody.

Týmy mohou do té doby posuzovat úroveň svých vozů jen na základě vlastních měřítek, která ovšem můžou být příliš náročná nebo naopak nastavena příliš nízko.

Hamilton samozřejmě sleduje dění ve svém vlastním týmu a zatím nemá důvody k pesimismu. "Nový mclaren se zdá být o hodně lepší než loňský vůz," dodal.

Další článek: Lotus touží po spolupracovnících Adriana Neweyho

16:34 | Smazané časy v kvalifikaci. Devátá zatáčka (6krát): Gio, Per, Msc, Gas, Nor, Str. Patnáctá zatáčka (4krát): Lat, Gas, Vet, Str.
13:18 | Déšť, který neměl přijít, přišel. #Imola
13:03 | Cunoda zaplatí 300 euro. Nikoliv za ostřejší jazyk v týmovém rádiu, ale za překročení rychlosti v boxech o 2,4 km/h.
12:55 | V posledním tréninku bylo smazáno 18 časů v deváté a 3 časy v patnácté zatáčce.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00