Hamilton: Button do McLarenu dobře zapadl, vybudoval si kolem sebe tým

Lewis Hamilton definitivně vyvrátil, že by měl Jenson Button mít potíže se u McLarenu proti němu prosadit. Platí to i pro integraci do týmu.
Hamilton: Button do McLarenu dobře zapadl, vybudoval si kolem sebe tým

Když Button opustil na konci roku 2009 mistrovský tým Brawn GP a zamířil do McLarenu, mnozí mu předpovídali, že se neprosadí proti Hamiltonovi, jenž s týmem vyrůstal. McLaren měl být soustředěný na Hamiltona a Button byl podle pesimistických odhadů odsouzen do role dvojky.

Už v roce 2010 ale Button naznačil, že nemá v úmyslu zůstat ve stínu svého kolegy, a naplno to dokázal loni, když Hamiltona porazil a stal se druhým nejlepším jezdcem šampionátu po Sebastianu Vettelovi.

Hamilton v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport vysvětlil, v čem tkví Buttonův úspěch u McLarenu. "Jenson je velmi rychlý a vybudoval si kolem sebe silný tým techniků. Já ho chci vždy porazit a nejsem nikdy spokojený, když se mi to nepodaří."

"Ale nevidím v tom problém. On je otevřený člověk a dá se s ním vycházet. Bylo by skvělé, kdybych s ním bojoval o titul v roce 2012, ale záleží to hodně na autě McLarenu."

Jak bude letos McLaren konkurenceschopný, zatím neví nikdo. Platí to pochopitelně i pro všechny ostatní týmy a první srovnání přijde až v testech, definitivní odpovědi ale přinesou až závody.

Týmy mohou do té doby posuzovat úroveň svých vozů jen na základě vlastních měřítek, která ovšem můžou být příliš náročná nebo naopak nastavena příliš nízko.

Hamilton samozřejmě sleduje dění ve svém vlastním týmu a zatím nemá důvody k pesimismu. "Nový mclaren se zdá být o hodně lepší než loňský vůz," dodal.

Další článek: Lotus touží po spolupracovnících Adriana Neweyho

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10