Hamilton: Bude to jeden z nejnapínavějších závodů na Silverstonu

Přestože je ztráta McLarenu na dosud suverénní Red Bull značná, tým před britskou velkou cenou neztrácí hlavu. Domácí publikum a nové změny týkající se difuzorů by mu mohly pomoci k potřebnému vítězství.
Hamilton: Bude to jeden z nejnapínavějších závodů na Silverstonu

Oba jezdci McLarenu jedou do Británie s nadějí, že zazáří před domácími fanoušky a ukáží tak, že McLaren je stále na špici. “Jako vždy uvidíme, že britští fanoušci jsou jedni z nejvášnivějších, nejlépe informovaných a nejvěrnějších na celém světě. Znamenalo by pro mě všechno, kdybych dokázal vyhrát domácí velkou cenu. Splnil by se tak můj sen,“ popsal své pocity Button.

Jednatřicetiletý Angličan na rozdíl od svého mladšího týmového kolegy ještě neměl možnost postavit se při britské velké ceně na stupně vítězů. Jeho nejlepším výsledkem bylo čtvrté místo, a to poprvé v roce 2004 a podruhé vloni, kdy se po pokažené kvalifikaci musel prosmýkat celým startovním polem. “Ačkoli je to místo, které pro mě zatím nebylo milé, opravdu se na letošní závod těším,“ dodal.

Lewis Hamilton jede domů se vzpomínkami na svůj famózní výkon z roku 2008: “Moje vítězství na Silverstonu v roce 2008 bylo jedním z nejsladších a nejuspokojivějších momentů v mé formulové kariéře. Je to vzpomínka, kterou si všude nosím s sebou. Stát na nejvyšším stupínku a dívat se na moře vlajek a tváří na hlavní tribuně bylo prostě neuvěřitelné.“

Hamiltonovi je ale jasné, že to letos nebude mít na domácí půdě snadné. Změny kolem difuzorů a mapování motoru jistě ovlivní nejen McLaren, ale i všechny ostatní týmy. “Pro naše inženýry to bude náročný víkend. Až se přizpůsobí, jako vždy odvedou fantastickou práci, aby zajistili, že zůstaneme konkurenceschopnými. Vždycky se na Silverstone těším, je to jeden z nejlepších okruhů na světě a opravdu si myslím, že příchod DRS a systému KERS z toho udělá jednu z nejlepších a nejnapínavějších britských GP všech dob,“ uzavřel.

I když si mohli jezdci už vloni vyzkoušet upravený Silverstone, letos budou mít poprvé příležitost závodit na jeho finální verzi. Ta se od staré liší nejen startovní čarou a první zatáčkou, nýbrž i celým vybavením okruhu včetně boxů a padoku.

Další článek: Sauber před Silverstone vylepšil difuzor a zadní křídlo

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.