Hamilton bude mít zítra na mušce tým Red Bull

Z pohledu dramatičnosti šampionátu nemohla kvalifikace dopadnout lépe. Lewis Hamilton, dnes třetí, je před závodem pozitivně naladěn.

Už to téměř vypadalo, že si stáj Red Bull bude chtít z Grand Prix Singapuru udělat vlastní show. Výsledky kvalifikace ovšem nasvědčují napínavější podívané. Lewis Hamilton z týmu McLaren obsadil třetí pozici za Alonsem a Vettelem a věří, že se mu tým Dietricha Mateschitze podaří porazit.

"Jsou k poražení. To dnes ostatně v kvalifikaci předvedl i Fernando. Rozhodně už nemají dvousekundový náskok jako v jedné části sezony. Tým odvedl dobrou práci. V závodě by měl být vůz silnější než v kvalifikaci, takže se na to už těšíme. Kvalifikace samotná byla v pohodě. V prvním kole jsem se v posledním sektoru pohyboval příliš blízko Jensonovi, takže jsem ztrácel trochu přítlaku. Přesto to ale bylo dobré kolo. V posledním pokusu jsem se ale nezlepšil, nebylo to povedené kolo," řekl momentálně druhý muž šampionátu.

Jenson Button byl čtvrtý nejrychlejší, za svým kolegou zaostal o necelé čtyři desetiny. Ze svého výkonu nebyl zklamaný, ani příliš nadšený. Nepodařilo se mu optimálně zahřát pneumatiky.

"Čtvrté místo není tak zlé, jsme mnohem blíže Red Bullu. Ferrari vypadá taky rychle. Rozhodně to pro mě byla lepší kvalifikace než loni. Klíčový bude start. Problém je, že auto přede mnou je stejné, jako mám já. Na startu nebudu mít možnost ho předjet, ale kdo ví, jak to bude vypadat v první zatáčce. Vettel v poslední době předváděl slabé starty. Neříkám, že to je jeho chyba. Red Bull zkrátka má s odlepením se z místa problémy. To je pro nás pozitivní fakt, uvidíme, co nám to přinese. Je pár lidí, které bych měl raději za sebou. Nikdo z nás zatím neudělal žádnou chybu a všechno jde hladce, uvidíme tedy, zda tomu tak bude i zítra," řekl Button.

Diskuze (14) Další článek: Soutěž o podepsané týmové triko Fernanda Alonsa má svého vítěze
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00