Hamilton bude mít právo veta, pokud jde o týmového kolegu, píše Hill

Lewis Hamilton stále nepodepsal smlouvu na příští rok. Podle Damona Hilla je ale podpis blízko.
Foto: Getty Images
Hamilton bude mít právo veta, pokud jde o týmového kolegu, píše Hill | Foto: Getty Images

Lewis Hamilton ani měsíc po začátku roku nepodepsal novou smlouvu. Podobná „formální“ prodloužení se obvykle odehrávají dlouho před koncem platnosti stávající smlouvy.

Není divu, že se okolo Hamiltonova podpisu vytváří celá řada spekulací – jednání se měla zaseknout na penězích, podílu na výsledcích týmu, dalších benefitech. Někteří dokonce spekulují, že se jednání nezasekla nikde a jde jen o hru Mercedesu, aby se během zimní přestávky vyplnil mediální prostor.

Se zajímavou spekulací přišel mistr světa formule 1 a komentátor Damon Hill. Podle něj je podpis blízko a Hamilton si vyjednal právo veta, pokud jde o týmového kolegu. V důsledcích by to zřejmě znamenalo, že Valtteri Bottas zůstane u Mercedesu stejně dlouho jako Hamilton. Nedávalo by smysl, aby si Hamilton vyjednal podobný bod ve smlouvě a následně do týmu pustil talentovaného a ambiciozního Russella nebo dokonce Verstappena. 

Právo veta v oblasti týmového kolegy je něco, co žádný tým nikdy nepřizná, ale už v minulosti se o podobné klauzuli spekulovalo i v souvislosti s jinými jezdci. 

Nová smlouva má být podle Hilla na dva roky. 

Další článek: Nudné závody? Publikum roste, říká Domenicali