Hamilton: Bude dlouho trvat, než se dostanu ze svých potíží

Lewis Hamilton se pořád snaží zlomit smolnou šňůru závodů, ale zatím se mu to nepodařilo. Očekává, že mu bude cesta zpět chvíli trvat.
Hamilton: Bude dlouho trvat, než se dostanu ze svých potíží

Hamilton se v druhé polovině letošní sezóny trápí, k nehodám se přidala i nedostatečná výkonnost a neuspokojivé výsledky. "Je to o jezdění, o mentálním naladění, o kombinaci několika věcí. Prostě neodvádím dobrou práci," řekl v Koreji.

"Ve Spa jsem se nechal nachytat, měl jsem dokončit na pódiu a nepodařilo se mi to. V Maďarsku jsem vedl a dostal smyk. Ten závod jsem mohl vyhrát. Jsou to jen lidské chyby a nemůžete dělat nic moc jiného, než se z nich poučit."

Počet nevydařených závodů je už tak velký, že Hamiltonovi nebude stačit jedna dobrá Grand Prix, aby bylo na vše zapomenuto. "Bude to trvat hodně dlouho, než se dám dohromady z potíží, které letos mám. Jsem svůj největší kritik a jsem na sebe tvrdý, ale hodně věřím svým schopnostem."

"Budu se dál snažit nezávisle na tom, kolik ran schytám. Nevzdávám to, ať už bude závodění jakkoliv těžké. Prostě pokračujete a jednoho dne budu úspěšný."

Hamilton byl v Jeongamu také dotázán, jaký jeho vztah k Massovi, s nímž letos několikrát kolidoval. Brazilec byl na jezdce McLarenu hodně naštvaný. "Jistou dobu ta situace není samozřejmě nejlepší, ale Felipeho jsem vždy respektoval a platí to i dnes, nezávisle na jeho komentářích," uvedl Hamilton. "Když jste soutěživí, tak je snadné se ve sportu nechat unést a říkat věci, které nemyslíte vážně."

"Nezávisle na tom, jak je myslel, mu prokazuji respekt a hlavně v posledním závodě... Je mi to opravdu líto, skutečně jsem ho neviděl. Když jsem se podíval na záznam, byl dost vpředu vedle mě, mimo moje zpětná zrcátka a já jsem nic neviděl. Když jsem ho uviděl, bylo pozdě."

"V posledních závodech jsem byl na špatných místech. Měl jsem auto na to, abych byl víc vpředu. Kdybych odváděl dobrou práci, tak bych se možná do těchto situací s Felipem nedostal, se vší úctou k němu. Doufám, že se dokážeme zklidnit a že se mnou bude v pohodě. Já jsem s ním v pohodě."

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh po Suzuce zmínil, že by možná stálo za úvahu vylepšit zpětná zrcátka, protože neposkytují jezdci dostatečný přehled. "Já vidím všechno, bez problémů," reagoval Massa. "Abych byl upřímný, tak ve svém voze s tím problémy nemám."

Diskuze (79) Další článek: Proton odmítl, že by měl v plánu prodat podíl v Lotusu společnosti Genii