Hamilton bude brzy mít nového manažera, či spíše agenturu

Mistr světa z roku 2008 Lewis Hamilton se už opět nebude muset starat o své obchodní záležitosti sám, po rozchodu s otcem bude mít nového manažera.
Hamilton bude brzy mít nového manažera, či spíše agenturu

O Hamiltonovu kariéru se od začátku staral jeho otec Anthony, ale tento pracovní vztah skončil před začátkem loňské sezóny. S hledáním nového manažera Hamilton nepospíchal, ale řešení se blíží.

"Snad vám budu moci během několika následujících týdnů říct, jak to jde," řekl pilot McLarenu. "Ale je to pozitivní. Nebude mě to rozptylovat od práce a o věci bude postaráno určitě lépe, než když jsem se jim věnoval sám."

Hamilton si vybírá z několika kandidátů a favoritem je údajně agentura 19 Entertainment, která se starala například o Davida Beckhama. Zájem ale mají také IMG a Creative Artists Agency.

Anthony Hamilton teď pracuje ve formuli 1 jako manažer Paula di Resty, takže se se svým synem bude v paddocku stále potkávat. "Pro Paula odvedl skvělou práci, má nadání, což je skvělé," komentoval Hamilton mladší. "Bude pracovat pro Paula, ale samozřejmě je to můj táta, takže v pitlane bude chodit sem tam. Šlape to mezi námi dobře."

Kromě nového manažera by měla letošní sezónu Hamiltonovi usnadnit také celkově klidnější situace v osobním životě. Nesrovnalosti v této oblasti uvedl jako jednu z příčin loňských neúspěchů.

"Myslím, že je teď vše v mém životě lepší a cítím se mnohem lépe," vysvětloval. "Můžu na vyhrávání soustředit mnohem víc energie než kdy dřív, a to je skvělé. Je skvělé tu být a být spokojený v životě, jako tomu bylo v některých chvílích loni."

"Každý rok je přístup stejný, ale občas vám tak dobře nevyjde trénink, nebo jste více vyčerpaní veřejnými vystoupeními nebo jinými věcmi. Letos je to mnohem jasnější a trénink byl mnohem lepší a efektivnější. Z vozu mám mnohem lepší pocit a uspět chci ještě víc. Chtít to nemůžete nikdy dost!"

Další článek: Testy - Valencie, čtvrtek

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.