Hamilton: Bouračka v tréninku byla nevinnou chybou

Hamilton toho ve druhém tréninku moc neodjezdil. Podle všeho je však na vině sám.
Hamilton: Bouračka v tréninku byla nevinnou chybou

Lewis Hamilton (1./6.)

Lídr šampionátu se ve druhém tréninku dostal do kontaktu se zdí a poškodil svůj vůz. Mechanici se snažili auto opravit, ale poničení bylo příliš rozsáhlé.

„V druhém tréninku jsem chyboval a poškodil auto. Kluci se hodně snažili to opravit, ale nebylo dost času. Nepamatuju si, kdy naposledy jsem přišel o celý trénink takovýmto způsobem. Rozhodně není příjemné sledovat jízdy ostatních z garáže. Je to jako když sedíte v ředitelně a přejete si být zpátky ve třídě.

Byla to ničím nezaviněná chyba. Jel jsem několik kol na střední směsi a snažil se dostat se na hranu. Očividně jsem byl už trochu za ní. Při výjezdu z deváté zatáčky jsem byl ve velkém smyku a driftoval dost dlouho, přičemž jsem doufal, že se zdi vyhnu. Ale to se stává.

Valtteri měl naštěstí povedený den, takže máme dost dat ke zpracování. Chlapci přes noc máknou a uvedou auto do optimálního stavu. Zítra to bude lepší,“ tuší Hamilton.

Valtteri Bottas (2./3.)

Finský pilot druhý trénink dokončil za oběma vozy Ferrari. Právě italský tým by měl být v sobotu a v neděli hlavním soupeřem Mercedesu.

„Auto se zdá být silné, ale musíme ještě trochu vyladit vyvážení. Po změnách ve druhém tréninku se řídilo trochu hůře. Na druhou stranu ale vypadalo rychlejší. Musíme zjistit, jak stav z druhého tréninku vylepšit a co s tím můžeme před sobotou udělat.

Je super, že máme nový a výkonnější motor. Rozdíl to není nějak obrovský, ale znát to je. Mám z toho dobrý pocit. Vůz se zdá být dobrý na dlouhé i krátké jízdy. Ferrari je ale velmi rychlé na rovinkách, takže zítra očekávám pernou bitvu. Tuhle trať ale mám rád a věřím si. Na kvalifikaci se už těším,“ řekl Bottas.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sainz chválí tým, ale v sobotu očekává návrat do reality

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.