Hamilton: Bottas nemusí obhajovat své letošní výkony

Valtteri Bottas podle svého týmového kolegy z Mercedesu Lewise Hamiltona nemusí obhajovat své výkony v letošní sezóně formule 1. Podle letošního mistra světa ukázal Fin svou osobnost a charakter.
Foto: Getty Images
Hamilton: Bottas nemusí obhajovat své letošní výkony | Foto: Getty Images

Bottas stejně jako vloni obsadil i v roce 2020 druhé místo v celkovém hodnocení za Hamiltonem. Brit sezóně dominoval, když vyhrál celkem 11 ze 17 závodů, zatímco Bottas vyhrál jen první závod v Rakousku a v Rusku. I proto Bottas získal o 124 bodů méně.

Bottas vedle Hamiltona závodí od sezóny 2017, kdy nahradil Nica Rosberga. Mercedes i díky nim vládne Poháru konstruktérů od roku 2014.

„Nemyslím si, že by Valtteri musel obhajovat svou výkonnost a nemám pocit, že bych to potřeboval dělat i já. Myslím, že na tom nadále pracuje a, obzvlášť letos, jsme měli velmi, velmi vyrovnané kvalifikace,“ řekl Hamilton pro Motorsport.com.

Bottas: S titulem vicemistra nemůžu být úplně spokojen

Bottas: S titulem vicemistra nemůžu být úplně spokojen

„Jak jsem řekl v minulosti, nikdy není snadné mít silného týmového kolegu. V průběhu roku je to mezi vámi neustálý souboj, jak mentální, tak emocionální.

„Na nás je skvělé, že na trati spolu tvrdě bojujeme, když ale vystoupíme z vozu, dokážeme udržovat gentlemanský pracovní vztah. Myslím, že je to velká ukázka jeho osobnosti a charakteru. Příští rok udělá další kroky, musím tedy také pracovat a přijít na to, jak pro příští rok najít ještě více rychlosti.“

Hamilton vyhrál také kvalifikační souboj. Z pole position startoval desetkrát, zatímco Bottas pětkrát. Sám Fin připustil, že z letošního ročníku má lehce smíšené pocity.

„Z hlediska výsledků jsem letos pochopitelně nesplnil své cíle. Když se ale podívám na celkový obrázek, je tu spousta pozitiv a věcí, které jsem se naučil o sobě a z pohledu řízení. Všechno to mohu přenést do dalšího roku, vytěžit z toho a zkusit to znovu,“ řekl Bottas.

Další článek: Verstappen a jeho tým nelituje, že se v roce 2014 nespojil s Mercedesem

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00