Hamilton bojoval o první řadu, o lepší umístění jej připravilo špatné načasování

Lewis Hamilton věří, že v kvalifikaci na domácí Velkou cenu Velké Británie formule 1 bojoval o postavení v první řadě. Pilot Mercedesu odstartuje do závodu na Silverstonu z pátého místa.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Hamilton bojoval o první řadu, o lepší umístění jej připravilo špatné načasování | Foto: Getty Images / Clive Rose

Stejně jako další piloti ve třetí části kvalifikace Hamilton kroužil na postupně osychající trati a snažil se zajet nejlepší čas ve chvíli, kdy byla trať nejsušší.

V předposledním kole ale zpomalil, aby nabil baterie ve svém voze. Následně ale déšť opět zesílil a Hamilton se už nemohl zlepšit.

„V dešti jsme bojovali o první řadu a až do předposledního kola jsme byli nahoře. Byl jsem ale požádán, abych zpomalil a počkal na poslední kolo, pak ale začalo pršet. Byla to trochu smůla,“ řekl Hamilton.

„Pro poslední kolo jsem chtěl přejít na výkonnější režim, nabíjel jsem baterie a když jsme to udělali, v posledním kole začalo trochu víc pršet.

„Opravdu jsem v to doufal, protože máme neuvěřitelné publikum a najednou jsem byl v boji, takže jsem se cítil skvěle, byl jsem druhý o 0,02 sekundy, takže jsem si myslel, že bych mohl určitě jet rychleji.

„Zpomalil jsem, abych mohl jet znovu v dalším kole, ale nedošlo k tomu. Ve zpomalovacím kole jsme ztratili příliš mnoho teploty.“

Russell osmý

Druhý pilot Mercedesu a Hamiltonův krajan George Russell odstartuje do domácí velké ceny z osmé pozice, když zaostal o desetinu za Hamiltonem a o 1,178 sekundy za nejrychlejším Carlosem Sainzem.

„V Q1 jsem se v autě cítil opravdu dobře, v Q2 to bylo horší a v Q3 jsem neměl důvěru ve vůz, udělal jsem chybu a bylo těžké se z toho dostat,“ popsal kvalifikaci Russell.

„Bylo to náročné pro všechny, jsem ale trochu zklamaný, že jsme neměli lepší kvalifikaci, nečekali jsme, že budeme bojovat o pole position, ale mohli jsme dosáhnout lepší výsledek.

„Víme, že máme mnohem rychlejší vůz v závodě než v kvalifikaci, takže uvidíme. Z osmého místa se musíme co nejrychleji dostat před nějaké vozy ze středu pole. V závodní rychlosti na suchu máme pocit, že můžeme bojovat s Red Bullem a Ferrari, takže do toho zítra dáme všechno.“

Další článek: Doohan získal ve F2 první vítězství. Na pódiu také Fittipaldi z týmu Charouz