Hamilton boj o titul vzdal, McLaren ještě ne

Vedení týmu McLaren není ochotno připustit porážku v letošním šampionátu, na rozdíl od Lewise Hamiltona, který chce na celou sezónu zapomenout.
Hamilton boj o titul vzdal, McLaren ještě ne

McLaren si v Koreji prožil letošní nejhorší závodní víkend, z Jeongamu odjel jen s jedním bodem. Vybojoval ho Lewis Hamilton za desáté místo. Pro britského jezdce však bylo hlavní zprávou dne konstatování konce boje o titul.

"Tlak teď už asi pominul, myslím, že jsme z šampionátu venku," řekl. "Je to těžké, protože tým odvedl tolik tvrdé práce, lidé tolik pracovali, abychom to vyhráli."

"Doposud jsme byli v boji, ale teď už je to moc daleko. Budeme bojovat o co nejlepší pozici v konstruktérech, doufám, že příští závody budou pro mě a Jensona lepší."

Loučení s McLarenem tak neprobíhá ideálně, na poslední sezónu ve Wokingu nebude Hamilton vzpomínat v dobrém. "Je to den, na který je třeba zapomenout. Také je třeba zapomenout na celý rok. Těším se na čerstvý začátek příští rok. Ten závod jsem nevzdal, maximálně jsem se snažil, ale byla to skutečná katastrofa. Tři zastávky, co jsem mohl dělat?"

Je to právě Hamiltonova bojovnost z korejské Grand Prix, co přiměla vedení McLarenu stále věřit v úspěch v šampionátu. "Je to neuvěřitelně těžké," řekl šéf týmu Martin Whitmarsh o šancích na titul. "Ale jak se Lewis nevzdal v Koreji, to by mělo být inspirací pro celý tým."

"Ve zbývajících čtyřech závodech budeme bojovat. Ty závody můžeme vyhrát, o víc se pokusit nemůžeme. V motorsportu míváte dobré a špatné dny, ale nevzpomínám si, kdy to bylo horší než dnes."

"Tohle je odolný tým a musíme zajistit, že do Indie své problémy vyřešíme, že vyřešíme problémy se spolehlivostí a že uděláme maximum, abychom ty závody vyhráli."

Diskuze (52) Další článek: Ferrari se snaží zachovat klid, šampionát nevzdává
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00