Hamilton až jedenáctý: Rozhodila ho páteční ostuda?

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ - Pro Lewise Hamiltona je Austrálie snad zakletá. Nikde jinde ho nepotkávají problémy tak často jako tady. V kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie neprošel do finále.

Brit bude startovat až jedenáctý. Týmový kolega Jenson Button ho za sebou nechal o šest desetin. „Nebyl jsem dost rychlý. Jel jsem naplno, ale chyběla mi přilnavost,“ řekl Hamilton pro BBC.

V pátečních trénincích byl přitom nejrychlejší. McLaren se soustředil právě na rychlost v kvalifikaci. V sobotu ale chyběly ideální podmínky. „Když jsem vyjel na trať poprvé, byl velký provoz. Tak jsem zajel do boxů dřív a dřív se z nich vrátil. Provoz byl pořád, ale kolo už jsem zajel čisté. Prostě to nestačilo,“ popsal Hamilton.

Zároveň popřel, že by jeho výkon jakkoliv ovlivnila ostuda, kterou si uříznul v pátek, když se vracel z okruhu. Poté, co se svým mercedesem dělal skopičiny přímo v provozu, mu australská policie zabavila auto. Záběry zaskočeného Hamiltona a jeho stříbrného sporťáku odjíždějícího na plošině odtahového vozu byly ve večerních zprávách po celém světě.

„Poučil jsem se. Myslím, že na dnešek to nemělo vliv. Bylo to spíš počasím. Nevím, jestli jsem měl správně zahřáté pneumatiky,“ poznamenal Hamilton. Martin Whitmarsh si ale myslí, že jen v teplotě obutí to nebylo. „Trochu ho rozhodilo, co se stalo (včera),“ připustil šéf McLarenu.

Jenson Button bude zítra na startovním roštu čtvrtý, v druhé řadě vedle Alonsa. „Z techniky, jakou teď máme, jsme dostali maximum,“ řekl Button.

„Byl jsem spokojený s každým kolem, až s tím posledním ne. Auto už nebylo takové jako ve dvou předchozích částech. Vyvážení bylo jiné, monopost byl nedotáčivý. Ale to mě stálo jen desetinu nebo dvě.“

„Nejrychlejší kolo bychom mohli mít někde kolem 1:24,4, takže máme pořád půlsekundovou ztrátu na nejlepšího. Ještě nejsme, kde bychom chtěli být, ale zlepšujeme se. Jsme mnohem blíž než v Bahrajnu.“

Diskuze (62) Další článek: První startovní řadu obsadí v Melbourne Red Bull, pole position má Vettel
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10