Hamilton: Ani teď není zřejmé, kdo jsou největší kandidáti na titul

Lewis Hamilton je přesvědčený, že nepředvídatelnost letošní sezóny bude pokračovat až do jejího konce, proto je předčasné hovořit o tom, kdo má největší šanci vyhrát.
Hamilton: Ani teď není zřejmé, kdo jsou největší kandidáti na titul

Hamilton se díky výsledku z Itálie posunul na druhé místo v klasifikaci jezdců, na Alonsa ztrácí 37 bodů.

"Teď to začíná být opravdu zajímavé," řekl k situaci v šampionátu v rozhovoru pro oficiální web soutěže. "Když mnozí říkali, že v Silverstonu získáme představu, kdo jsou přední kandidáti (na titul)... mýlili se. Nevíme to dokonce ani teď."

"Jsem tak rád, že máme skvělé auto a že jsme velmi rychlí. Asi nejsme nejrychlejší, ale řekl bych, že jsme stejně rychlí jako ti nejrychlejší." (smích)

McLaren sice vyhrál poslední tři závody, ale Hamilton si netroufá předpovídat, jak by se mu mohlo dařit v Singapuru. "Těžko říct. Fernando (Alonso) právě prozradil, že budou mít v příštím závodě hodně vylepšení, takže se vrátím do továrny a budu doufat, že naši lidé připraví to samé. Jsem si jistý, že to tak bude."

Sám Alonso také nechce zužovat boj o titul jen na pár jezdců. Na otázku, zda je teď jeho hlavním soupeřem v šampionátu Hamilton, odpověděl: "Uvidíme, jak budou v příštích pár závodech týmy vyvíjet nové díly."

"McLaren vyhrál poslední tři Grand Prix a je ve vrcholové formě. Od Jerezu byli nejlepší v testech, a když jsem byl dotázán, ke komu mám největší respekt, řekl jsem, že k Lewisovi. A teď po 11 nebo 12 závodech jsme na prvním a druhém místě v šampionátu. Bude to těžké až do konce."

Další článek: Penalizaci měl dostat také Di Resta, míní Senna

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00