Hamilton: Ani o Ferrari nemám zájem, Alonsa porazím v jiném voze

Lewis Hamilton předpokládá, že s Fernandem Alonsem už nikdy nebude bojovat jako týmový kolega. Španěl by to nedovolil, což ale pilotovi McLarenu nevadí.
Hamilton: Ani o Ferrari nemám zájem, Alonsa porazím v jiném voze

Jednou z hlavních zpráv před Grand Prix Španělska je prodloužení Alonsovy smlouvy s Ferrari do roku 2016. To je podle Hamiltona jeden ze dvou důvodů, proč už zřejmě nikdy znovu nebudou týmovými kolegy.

"Myslím, že vždy budeme soupeři v různých týmech," cituje britského jezdce Reuters. "Neměl bych problém být jeho kolegou, ale předpokládám, že on by to nedovolil. Je mi to celkem jedno, porazím ho v jiném voze."

Druhým důvodem, proč se oba jezdci už nepotkají u stejného zaměstnavatele, je fakt, že Hamilton nehodlá měnit působiště. "Není to otázka toho, jestli rádi s někým spolupracujete," řekl. "Snažíte se být v dobrém prostředí a s dobrými lidmi. Já musím zajistit, že ať už jsem kdekoliv, bude to pro mě perfektně fungovat, což v současnosti samozřejmě platí. Takže nevidím žádný důvod měnit."

Budoucnost ale není nikdy jistá, takže se teoreticky může stát cokoliv a dveře Scuderie by se britskému jezdci mohly otevřít. Alonso nemusí vydržet v Maranellu do konce své smlouvy, stejně jako nevydržel Kimi Räikkönen. "Zbavili se ho," řekl o finském závodníkovi Hamilton. "Takže to neznamená, že se jezdce nemůžete zbavit jen proto, že s ním máte smlouvu."

Zatím se ale nic nemění a Hamilton zůstává v barvách McLarenu soupeřem Alonsa a Ferrari. Další příležitost spolu bojovat budou mít tento víkend na španělské půdě, kde si Hamilton v minulosti prožil nepříjemné chvíle kvůli rasistickým urážkám španělský fanoušků. Situace se ale zlepšuje a Hamilton se dokonce zúčastnil španělského televizního pořadu s kolegy Buttonem a de la Rosou.

"Každý rok mě tu oslovuje víc lidí a mám tu čím dál víc fanoušků, všímám si rostoucí podpory. Je to čím dál víc pozitivní, negativity ubývá. Doufám, že tak za pět let tu budu mít obrovský dav milujících fanoušků. To je můj cíl," řekl se smíchem Hamilton. "Tomu, abych tu měl větší přízeň, brání fakt, že budu mít vždy v plánu ho (Alonsa) porazit, takže to se jim moc líbit nebude. Ale o tom to je."

Další článek: Prvnímu tréninku v Barceloně dominoval Mark Webber

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00