Hamilton: Alespoň jsme si ověřili, že se vůz zlepšil

V příštích závodech by McLaren měl předvést dobrý výkon.
Víkend německé Grand Prix skončil pro Lewise Hamiltona velkým zklamáním hned v první zatáčce. Defekt pneumatiky a poškozený vůz zabránily využití potenciálu vylepšeného vozu. Jistou útěchu pro Hamiltona ale znamená skutečnost, že MP4-24 skutečně zrychlil.

"Vím, že jsem po nedělním závodě řekl, že jsem zklamaný, ale to je normální a musíme myslet na tu pozitivní stránku. Pokud bychom na Nürburgringu zjistili, že nasazené úpravy jsou zklamáním, byla by to velká rána pro všechny," řekl Hamilton.

"Ale podle toho co vím, ty úpravy znamenaly během uplynulého víkendu obrovský rozdíl ve výkonnosti a já doufám, že takovou nebo ještě lepší výkonnost budeme mít i v Maďarsku."

Ve zbytku sezóny Hamilton doufá, že se mu alespoň v některých závodech podaří bojovat vpředu, ale je si vědom potřeby dalšího pokroku.

"Tým má v plánu další vylepšení a bylo by skvělé, kdybychom se předním vozům dokázali přiblížit ještě více. Rád bych v některých závodech bojoval vpředu, ale zůstáváme realisté. Red Bull a Brawn mají fantastické vozy a bude velmi těžké se zlepšit tak, abychom s nimi mohli bojovat," uvedl.

"Alespoň teď víme, že jsme s našimi úpravami a vývojem na správné cestě. Vývojový proces pokračuje u letošního i toho příštího vozu. I když je hezké přemýšlet o výsledcích v závodech a bojích vpředu, jak jsem již řekl, tento rok považuji za vývojový pro nás všechny, díky kterému budeme ještě silnější."

"Věřím, že v příštích závodech předvedeme dobrý výkon a pak bychom měli mít jasnější představu o tom, jak to půjde v závěru sezóny."
Další článek: Honda po návratu do F1 netouží, omezení jsou příliš velká

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.