Hamilton a Vettel pochybují o připravenosti Sirotkina

Podle dvou nejmladších mistrů světa v historii formule 1 Sebastiana Vettela a Lewise Hamiltona nebude Sergej Sirotkin příští rok připraven na svůj závodní debut.
Hamilton a Vettel pochybují o připravenosti Sirotkina

Vettel začal ve formuli 1 v 19 letech a dobře si to pamatuje. "Myslím, že to bylo dost na hraně, když se teď ohlédnu zpět," přiznal. "Evidentně mi chvíli trvalo, než jsem pochopil, jak formule 1 funguje, jak funguje auto, abych ho řídil já, a ne ono mě."

Proto si úřadující mistr myslí, že začít už v 18 letech bude pro Sirotkina u Sauberu příliš brzy. "Když jste mladí a sníte o formuli 1, chcete závodit a nezáleží vám na okolnostech. Ale myslím, že to můžete uspěchat."

To Lewis Hamilton debutoval "až" ve 22 letech a souhlasí s Vettelem, že na Sirotkina bude zřejmě příliš brzy. "Já jsem v 18 letech připraven nebyl. A to jsem byl v 18 dost dobrý, takže..."

V relativně nízkém věku začínal ve formuli 1 také Kimi Räikkönen, a to stejně jako Sirotkin u Sauberu, bylo to v roce 2001, když mu bylo 21 let. Finovi se ovšem FIA zdráhala dát superlicenci nikoliv kvůli věku, ale protože měl na kontě jen 23 automobilových závodů nižších sérií. Pilot Lotusu však Sirotkina neodepisuje.

"Pokud si budou myslet, že je to správné, nasadí ho," řekl. "Takže si nemyslím, že by byl věk problémem. Je to o zkušenostech a tak. Může být připravený, nebo také nemusí. Čas ukáže."

Sirotkin získal místo u Sauberu v příští sezóně díky partnerství týmu s ruskými společnostmi, jehož hodnotu někteří odhadují až na půl miliardy dolarů. Sirotkin je syn šéfa jedné z těchto partnerských společností, konkrétně ruského Národního institutu leteckých technologií.

Další článek: Vergne bude příští rok pokračovat v týmu Toro Rosso, věří Tost

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.