Hamilton a Sutil se zatím neusmířili

Adrian Sutil stále vyčítá Lewisi Hamiltonovi, že nebyl v jeho případě svědčit u soudu. Oba piloti si k sobě těžko hledají cestu.
Hamilton a Sutil se zatím neusmířili

Hamilton a Sutil se znali už z nižších závodních sérií a přátelili se spolu. Až do chvíle, kdy Hamilton odmítl jít svědčit, když soud projednával Sutilovo obvinění z ublížení na zdraví Erica Luxe. Německý pilot Force Indie tehdy dostal podmínku a pokutu. Veřejně pak přiznal, že je na Hamiltona naštvaný.

"Určitě je to teď jiné," uvedl ke vztahu se Sutilem Hamilton. "Párkrát jsme spolu mluvili a plánujeme, že se jednou sejdeme, v podstatě jen abychom si popovídali. Dlouho jsme byli skvělí přátelé, spolu jsme prožili jedny z nejlepších časů, hlavně ve formuli 3."

"Obvykle můžete své dobré přátele spočítat na prstech jedné ruky, jak se říká, protože dobří přátelé se těžko hledají. Chci, abychom to urovnali."

Sutil seděl na stejné tiskové konferenci a jen potvrdil, že vztah není stejný jako dřív. "Ano, jak řekl Lewis, je to jiné. Pořád čekám na setkání, nic víc říct nemůžu."

K incidentu, u něhož byl Hamilton přítomen a za který byl Sutil odsouzen, došlo v roce 2011 po Grand Prix Číny v šanghajském klubu M1NT. Lux tehdy utrpěl řeznou ránu na krku a v Německu podal na Sutila trestní oznámení, které skončilo 18měsíční podmínkou a pokutou 200 tisíc eur.

Další článek: GP Monaka 2013

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?