Hamilton a Ryan zapírali puštění Trulliho i tváří v tvář důkazům

Konfrontace s důkazy ho nepřiměla přiznat se.
Lewis Hamilton a bývalý sportovní ředitel McLarenu Dave Ryan společně popírali, že nechali Jarna Trulliho v Austrálii předjet, i když je FIA konfrontovala se záznamy rádiové komunikace a rozhovoru pro média.

FIA ze záznamů zjistila, že Hamilton dostal příkaz Trulliho před sebe pustit a že tak učinil. Proto si Hamiltona a Ryana zavolala k druhém slyšení a záznamy rádiové komunikace jim pustila. Zdroj z FIA však Autosportu prozradil, že i poté oba aktéři tvrdili, že Trulliho před sebe Hamilton nepustil záměrně.

"Nejdříve si rádiovou komunikaci vyslechl Lewis. Zdálo se, že má strategii nebýt se svými odpověďmi moc jasný a přímý. Pak byl přehrán rozhovor v kterém uvedl: ´Bylo mi řečeno, ať ho nechám předjet.´ V tu chvíli se oba začali cítit nepříjemně, ale pořád popírali, co se ve skutečnosti stalo," uvedl zdroj z FIA.

"Bylo to trochu neskutečné, byly tam důkazy v podobě rádiové komunikace a toho rozhovoru a oni tvrdili, že ta slova mají jiný význam. Ale ta slova byla velmi, velmi jasná."

Hamiltonovo opakované zapírání potvrdil i ředitel závodu Charlie Whiting: "Když byl velmi jasně dotázán: ´Nechal jste ho vědomě předjet, uhnul jste mu, aby mohl předjet,´ odpověděl: ´Ne.´ Ta otázka byla položena více než jednou. Ve svém tvrzení, že nezpomalil a nenechal Trulliho předjet, byl neústupný."
Další článek: Když pravá ruka neví co dělá levá

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00