Hamilton a Rosberg se po letech sešli na motokárách

Lewis Hamilton a Nico Rosberg vzpomínali minulý pátek na staré časy, kdy ještě závodili v motokárách za stejný tým. Sešli se v italském Lonatu a na motokárách strávili celý den.

Rosberg pozval své italské přátele, Hamiltona doprovázel mladší bratr Nicholas. Závodil s nimi i čtrnáctiletý Nyck De Vries, junior McLarenu a chráněnec Anthonyho Hamiltona.

Na Rosberga s Hamiltonem se přišel podívat i jejich bývalý šéf Dino Chiesa. „Vidět je zase po těch skoro deseti letech byl velký zážitek. Chtěli se pobavit, aniž by podali nějaké vrcholové výkony, ale i tak závodili na plný plyn. Nicholas si to taky moc užil. Nemohli jsme ho z té motokáry ani dostat, najezdil takových 200 kol,“ vyprávěl Chiesa.

Závodilo se v šasi CRG. Hamilton testoval po sobě pojmenovaný model LH, který sám pomáhal vyvíjet. Rosberg si vyzkoušel typ Zanardi. „Hodně jsem se pobavil,“ řekl Hamilton. „Nikdy před tím jsem motokáru s převodovkou neřídil. Vždycky jsem jezdil jen v těch o objemu 100 ccm bez převodovky. Bylo těžké si zvyknout, ale byla to strašná sranda.“

Hamilton a Rosberg spolu jezdili v letech 2000 a 2001 za tým MBM (Mercedes Benz McLaren – pozn. red.). Od té doby jsou blízcí přátelé. „Bylo báječné vidět se zase se starým týmem a všemi kamarády z Itálie,“ poznamenal Hamilton. „Snad si to někdy zopakujeme,“ dodal Chiesa.

 

Další článek: Představení nového vozu Ferrari proběhne v přímém přenosu na internetu