Hamilton a Rosberg se po letech sešli na motokárách

Lewis Hamilton a Nico Rosberg vzpomínali minulý pátek na staré časy, kdy ještě závodili v motokárách za stejný tým. Sešli se v italském Lonatu a na motokárách strávili celý den.

Rosberg pozval své italské přátele, Hamiltona doprovázel mladší bratr Nicholas. Závodil s nimi i čtrnáctiletý Nyck De Vries, junior McLarenu a chráněnec Anthonyho Hamiltona.

Na Rosberga s Hamiltonem se přišel podívat i jejich bývalý šéf Dino Chiesa. „Vidět je zase po těch skoro deseti letech byl velký zážitek. Chtěli se pobavit, aniž by podali nějaké vrcholové výkony, ale i tak závodili na plný plyn. Nicholas si to taky moc užil. Nemohli jsme ho z té motokáry ani dostat, najezdil takových 200 kol,“ vyprávěl Chiesa.

Závodilo se v šasi CRG. Hamilton testoval po sobě pojmenovaný model LH, který sám pomáhal vyvíjet. Rosberg si vyzkoušel typ Zanardi. „Hodně jsem se pobavil,“ řekl Hamilton. „Nikdy před tím jsem motokáru s převodovkou neřídil. Vždycky jsem jezdil jen v těch o objemu 100 ccm bez převodovky. Bylo těžké si zvyknout, ale byla to strašná sranda.“

Hamilton a Rosberg spolu jezdili v letech 2000 a 2001 za tým MBM (Mercedes Benz McLaren – pozn. red.). Od té doby jsou blízcí přátelé. „Bylo báječné vidět se zase se starým týmem a všemi kamarády z Itálie,“ poznamenal Hamilton. „Snad si to někdy zopakujeme,“ dodal Chiesa.

 

Další článek: Představení nového vozu Ferrari proběhne v přímém přenosu na internetu

20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.
14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00