Hamilton a Rosberg se od sebe vzájemně učí, proto jsou vyrovnaní

V rámci týmu Mercedesu dochází k intenzivnímu studiu telemetrických dat týmového kolegy, proto ani jeden z jezdců nedokáže mít dlouhodobě navrch.
Hamilton a Rosberg se od sebe vzájemně učí, proto jsou vyrovnaní

V Bahrajnu svedli Hamilton a Rosberg souboj, na který jen tak nezapomenou. „Z mého pohledu je to hodně dlouho, co jsem mohl takhle skutečně závodit a využít všechny možné dovednosti, které jsem za ty roky od závodění na motokárách získal,“ radoval se Hamilton.

„Dokázat je využít ve formuli 1 je mnohem těžší, dokázat je vytáhnout z rukávu a znovu použít. Když jsem ho objel zvenku nebo se vracel na první místo, víte, bylo to správné načasování, byl to fantastický pocit to moct udělat. Samozřejmě je to jeden z nejlepších pocitů, když pak skončíte první.“

Hamilton je v sedmém nebi, takhle si naposledy zazávodil na motokárách

Hamilton je v sedmém nebi, takhle si naposledy zazávodil na motokárách

Britský jezdec se ale bál, že mu německý kolega vrátí jeden starý úder. „Před lety jsme jeli jeden závod. On byl celou dobu ve vedení, já jsem ho v posledním kole předjel a vyhrál. Myslel jsem si (v Bahrajnu), že mi udělá to samé a vrátí mi to. To se mi honilo hlavou.“

Důvod, proč si byli na rozdíl od Malajsie s Rosbergem tak blízko, je prostý. „Hodně výhod, které jsem měl v posledním závodě, Nico objevil, a jak jsme sem přijeli, aplikoval je a dokonce byl ještě lepší. Takže já teď musím zjistit, co udělal lépe než já a jestli se dokáže do příštího závodu zlepšit,“ dodal.

Mercedes: Hamilton a Rosberg měli volné ruce. Jen jsme chtěli oba v cíli

Mercedes: Hamilton a Rosberg měli volné ruce. Jen jsme chtěli oba v cíli

Diskuze (26) Další článek: Není v mé moci zpomalit Mercedes, vzkazuje Todt
19:57 | Jean-Eric Vergne uvedl, že novináři překroutili jeho slova. Red Bull ho prý nikdy nekontaktoval v souvislosti se sedačkou pro rok 2019.
19. srpna | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
19. srpna | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10