Hamilton a Rosberg se od sebe vzájemně učí, proto jsou vyrovnaní

V rámci týmu Mercedesu dochází k intenzivnímu studiu telemetrických dat týmového kolegy, proto ani jeden z jezdců nedokáže mít dlouhodobě navrch.
Hamilton a Rosberg se od sebe vzájemně učí, proto jsou vyrovnaní

V Bahrajnu svedli Hamilton a Rosberg souboj, na který jen tak nezapomenou. „Z mého pohledu je to hodně dlouho, co jsem mohl takhle skutečně závodit a využít všechny možné dovednosti, které jsem za ty roky od závodění na motokárách získal,“ radoval se Hamilton.

„Dokázat je využít ve formuli 1 je mnohem těžší, dokázat je vytáhnout z rukávu a znovu použít. Když jsem ho objel zvenku nebo se vracel na první místo, víte, bylo to správné načasování, byl to fantastický pocit to moct udělat. Samozřejmě je to jeden z nejlepších pocitů, když pak skončíte první.“

Hamilton je v sedmém nebi, takhle si naposledy zazávodil na motokárách

Hamilton je v sedmém nebi, takhle si naposledy zazávodil na motokárách

Britský jezdec se ale bál, že mu německý kolega vrátí jeden starý úder. „Před lety jsme jeli jeden závod. On byl celou dobu ve vedení, já jsem ho v posledním kole předjel a vyhrál. Myslel jsem si (v Bahrajnu), že mi udělá to samé a vrátí mi to. To se mi honilo hlavou.“

Důvod, proč si byli na rozdíl od Malajsie s Rosbergem tak blízko, je prostý. „Hodně výhod, které jsem měl v posledním závodě, Nico objevil, a jak jsme sem přijeli, aplikoval je a dokonce byl ještě lepší. Takže já teď musím zjistit, co udělal lépe než já a jestli se dokáže do příštího závodu zlepšit,“ dodal.

Mercedes: Hamilton a Rosberg měli volné ruce. Jen jsme chtěli oba v cíli

Mercedes: Hamilton a Rosberg měli volné ruce. Jen jsme chtěli oba v cíli

Další článek: Není v mé moci zpomalit Mercedes, vzkazuje Todt

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10