Hamilton a Pérez ztratí tři místa na startovním roštu

alesss  |  28. 10. 2011 18:03

Proč neprobíráte Pereze? Aha, u něj to není tak zajímavý, on nikoho neohrozil, jen se svezl s Hamiltonem

m.vazan  |  28. 10. 2011 16:58

Jen at si to vyžere, příští rok to čeká Jettela....

Adrien Blood  |  28. 10. 2011 17:02

vynalezl si snad stroj casu?

Adrien Blood  |  28. 10. 2011 16:51

Sice jsem prvni trenink nevidel,takze nemuzu soudit.Samozrejme kdyz nekdo porusi pravidlo musi dostat trest,ale jde o to jak velky.Muze to byt forma penalizaci,pokuta,napomenuti.Ale nejhorsi pro L.H. bude to ze media to nafouknou a to nebude dobre,protoze v Koreji se hodne zvedl a odjel dobry zavod a v sobotu ci v nedeli to muze byt zase slaby vysledek,protoze bude rozhozeny pokud teda media zautoci

Kakaa  |  28. 10. 2011 16:06

nevim proč by si to SV nezasloužil, letos jezdil perfektně s nej károu v poli, tzn titul i bez protekce, bohužel taky fandim FA, tak mě letos trochu bolej oči, co mi na něm vadí je ta strašná ubulenost, kterou můžou nazývat klučíkovstvím, ale poslouchat vettela ve vysílačce je vážně porod, osobně jsem zakřiknutej tichej člověk tak je to pro mě neskousnutelný, sry neni mu 10 a nevyhrál svůj první závod, no a příští rok bysme potřebovali titul pro LH aby se zas probral, 2013-15 tituly pro fernanda, protože si je zaslouží a pak je mi to jedno haha

Ladislav.Bonita  |  28. 10. 2011 15:51

Nechápu, co ten Turek na těch závodech dělá?? Už týdny tu čekám na exkluzivní fotku té židle, kterou má Hamilton u komisařů rezervovanou a furt nic. :-@

pikaso64  |  28. 10. 2011 15:03

No jak jsem předpokládal, situace, která byla rozebírána v souvislosti se zkráením tratě od protekčního mistra světa pan SV má svou velice rychlou odezvu. Nebudu vůbec řešit, že jsem zcela rozčarován opětovnou ukázkou ze strany FIA, že se prostě snaží vytvořit nového MS a pokusím se to jenom zhodnotit.
Situace, kdy jeden pilot jasným porušením pravidel získá zcela jasnou výhodu zkrácením trati v závodní části víkendu (a věřte, že kdyby to potřeboval, tak by zajel rychlejší kolo než to co zajel) se obejde bez trestu a vlastně i bez nějakého řešení a oproti tomu potrestání dvou jiných jezdců posunem na startu za (upozorňuji a zdůrazňuji) také zcela jasné porušení pravidel, ale v části, která na vývoj závodu nemá žádný vliv je již zcela absurdní a do nebe volající. No a myslím si, že i ten největší fanda SV musí uznat, že takto ohebná pravidla ve prospěch jeho oblíbence jsou prostě ubohostí všech bafuňářů kolem formule 1. Naprosto a zcela jasně tím degradují F1 a sport jako takový. Nechci řešit z jakého důvodu k tomu opět dochází, že protěžují jednoho miláčka, ale je to opravdu nechutné.

Jediné co k tomu jako fanda FA mohu dodat, je to, že si konečně vybrali někoho jiného. Bohužel loni stejně ignorantím rozhodování darovali SV titul, kdy letos by jej získal i při řádném potrestání ve všech 4 případech, kdy měl být potrestán. Řešit je nebudu, každý si je můžete najít sám.

Opravdu je to nechutné to co se opět v F1 děje a já jenom dofouám, že ferka nebo Mcl budou mít příští rok trochu lepší auta, aby mohli dokázat, že si to SV nezaslouží.

A hurá do mě. S pozdravem klucí.

alesss  |  28. 10. 2011 15:09

Až na to, ze jsi zklamal svým fandovstvím k FA, tak tohle jen podepíšu, perfektní.

pikaso64: 100% suhlas, len si to napísal pre vačšinu tu prispievajucich velmi inteligente a nudne, nikde nevidím slova ako zabit, bubak a pod

CptainMorgan  |  28. 10. 2011 15:58
Leviathan  |  28. 10. 2011 16:03

Domnívam se, že ve svých letech at LH nebo FA meli své vyhody také, kdy FIA přivírala oči A o předsednctví pana Todhta nemluvě s kým on simpatizuje.-.) nice day

jako velký fanda lewise bych s tebou strašně rád souhlasil, ale opomněl si bohužel jeden podstatný rozdíl - při zkrácení tratě vettel tímto nikoho neohrozil ani neomezil, naopak hammilton a peréz díky nerespektování žlutých vlajek a nezpomalením mohli přímo někoho ohrozit. jedná se tedy o bezpečnostní provinění a po tom co se stalo min. a předminulý týden by to byl výsměch bezpečnosti motorsportu kdyby se toto nepotrestalo. hlavní vina je na straně ham a per, jim nešlo o nic, pro příště se "snad" poučí.

dada24  |  28. 10. 2011 22:59

To myslíte vážně? Ano SV porušil pravidla, ale neohrozil ničí zdraví ani život (měl dostat např napomenutí). Zatímco LH a SP zdraví a životy ohrožovali.
lordmystic: za tvůj názor navzdory fanouškovství respekt

pikaso64  |  29. 10. 2011 09:08

Ahoj pane. S tvým doplněním musím samozřejmě souhlasit, ale opět ho trochu rozvedu. Na jiných stránkách jsem to ještě trochu rozvedl, tak doplním. Vůbec nehodnotím zda měli být LH a SP potrestáni. Samozřejm, že měli a navíc s ohledem na poslední události. To je bezesporu. Trest by však měl reagovat na skutečnou závažnost. Tedy v době, kdy v závodech už o nic nejde (co si budem povídat vícemistr není mistr) je posun na roštu trochu neefektivní a o pamatování pro příště docela pochybuji. Podle mého k porušení pravidel došlo i právě pro situaci v MS. Kdyby jel LH o titul, zcela jistě by to neudělal. Takže tedy v případě SV a zkrácení tratě v přímé závodní fázi víkendu, mělo zcela jistě přijít potrestání formou posunu na startovním roštu minimálně o 5 míst a navíc, protože je to mistr světa a tedy vzor pro spoustu lidí měl exemplárně dostat ještě finanční trest, protože vzor prostě musí jít příkladem a ten nezpočívá v podvádění.

V případě LH a SP bych tedy samozřejmě rovněž trestal, ale s ohledem na situaci již popsanou a skutečnost, že to bylo ve fázi závodního víkendu, kdy vlastně o nic nejde bych oběma dal 100 tisíc pokutu a aby si to pamatovali, zakázal bych jim účast ve třetím (dnešním) tréninku. Pak by si je totiž potrestal i sám tým, protože kvůli jejich pochybení by nemohl otestovat co potřebuju i s ohledem na příští sezonu.
V žádném případě jsem nemyslel to, že by měli LH a SP vyklouznout bez potrestání. Tolik pro doplnění.

Zatím zduř pánové.

matty23  |  28. 10. 2011 17:56

není co dodat, perfektně popsané do nejmenších detailů... a jak jsi napsal, je to už nechutné!!!


1 2 3 4 5 ... 10

10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30