Hamilton a Mercedes podpořili první projekty zvyšující rozmanitost v motorsportu

Lewis Hamilton a Mercedes podpořili grantem dva vybrané projekty.
Hamilton a Mercedes podpořili první projekty zvyšující rozmanitost v motorsportu

Před rokem Lewis Hamilton a Mercedes oznámili, že budou spolupracovat na podpoře větší rozmanitosti v motorsportu v rámci iniciativy nazvané Ignite. Nyní partnerství zveřejnilo první granty.

Příjemci jsou Motorsport UK a Royal Academy of Engineering, kteří na své projekty obdrží více než 500 000 liber. Program Motorsport UK má za cíl zvýšit účast žen v motoristickém sportu na místní úrovni prostřednictvím iniciativy FIA Girls on Track, která běží od roku 2016.

Program Royal Academy of Engineering podporuje stipendia pro černošské studenty na magisterské úrovni v motorsportu a bude sponzorovat nejméně deset kandidátů v akademických letech 2023-24 a 2024-25, přičemž každý rok bude vybráno pět kandidátů z předchozího roku studia.

Nedávejte prostor Ecclestonovi, Piquetovi a ani Stewartovi, vyzval Hamilton

Nedávejte prostor Ecclestonovi, Piquetovi a ani Stewartovi, vyzval Hamilton

Sedminásobný mistr světa formule 1 dal jasně najevo, že první granty jsou pouze začátkem dlouhodobého programu a v této souvislosti poukázal i na nedávné kontroverze kolem Nelsona Piqueta a Jüriho Vipse.

„Události tohoto týdne nám ukázaly, proč stále existuje naléhavá potřeba usilovat o lepší zastoupení v našem odvětví,“ uvedl Hamilton. „Více než kdy jindy se musíme zaměřit na to, jak můžeme motorsport transformovat k lepšímu, a to je další vzrušující krok.“

Další článek: Rýha v asfaltu, vůz na plotě, svatozář v akci. Nehoda Čoua otevře dvě otázky ohledně bezpečnosti