Hamilton a Magnussen odstartují z boxů

Lewis Hamilton odstartuje společně s Kevinem Magnussenem z boxové uličky.
Hamilton a Magnussen odstartují z boxů

Hamiltonův vůz je poměrně dost poškozen. Toto Wolff sice v rozhovoru říká, že je start z boxů pravděpodobný a tým prověřuje Hamiltonův vůz, ale Mercedes před chvílí už začal připravovat nové šasi. Start z boxů je tak už jistý. Podle týmu sice je možné, že by šasi šlo použít, ale není čas to ověřovat. Lepším řešením je stavba prakticky nového vozu a to včetně pohonné jednotky a převodovky.

Podobně je na tom také Kevin Magnussen, který svůj McLaren zabořil do bariéry z pneumatik na začátku třetí části kvalifikace, kdy začalo slabě pršet.

Smůla Hamiltona v kvalifikacích pokračuje, Rosberg má pole position

Smůla Hamiltona v kvalifikacích pokračuje, Rosberg má pole position

„Je to velmi nespravedlivé. Byl by nejrychlejší dnes a zítra vyhrál závod, o tom není pochyb“, říká k potížím Hamiltona Niki Lauda. „Teď to ale na to nevypadá.“

„Jsem velmi naštvaný kvůli Lewisovi. Pokud se nepletu, je to čtvrtý problém se spolehlivostí, kterou měl v tomto roce“, dodává Toto Wolff. „Šampionát je velmi těsný a je to pro něj škoda.“

Wolff říká, že Mercedes už založil speciální skupinu, která by měla spolehlivost stříbrných šípů řešit. 

Diskuze (30) Další článek: Sobota v Maďarsku v číslech: Rosberg zajel ideální kolo
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.