Hamilton a Button zůstávají věrní McLarenu, odchod nepřipadá v úvahu

Jenson Button předpokládá, že je McLaren jeho posledním týmem ve formuli 1. Lewis Hamilton navzdory spekulacím o odchodu také neuvažuje.
Hamilton a Button zůstávají věrní McLarenu, odchod nepřipadá v úvahu

"Nedokážu si představit, že bych šel po McLarenu někam jinam ve formuli 1. Jsem tu opravdu spokojený," řekl Button. "Když jsem byl mladší, na začátku mé kariéry ve formuli 1, nemyslel jsem si, že budu někdy závodit pro McLaren."

Button sice plánuje ukončit kariéru ve Wokingu, ale ne v dohledné době. "Ještě mám před sebou pár let, během kterých bych chtěl závodit ve formuli 1," potvrdil. "Jsem si jistý, že přijde chvíle, kdy si řeknu: ´Dobře, už nechci pokračovat, chci dělat něco jiného.´ Ale ta chvíle ještě nenastala a ani si ji zatím nedokážu představit. Budu tu několik dalších let."

Podobně vidí své působení u McLarenu Lewis Hamilton. Šéf Red Bullu Christian Horner tým z Wokingu popíchl, když naznačil, že by Hamilton nemusel tolerovat další neúspěšný rok. Sám mistr světa z roku 2008 trochu přiživil spekulace o možném odchodu, když řekl, že ho nezajímá pouhá účast ve formuli 1, protože chce vítězit a získávat další tituly.

Teď ale Hamilton pocítil potřebu McLaren ujistit, že o změně zaměstnavatele ani neuvažuje. "Mluvil jsem s Martinem (Whitmarshem). Chtěl jsem ho ujistit, že jsem tady v McLarenu, že jsem oddaný týmu a vítězení," řekl. "Tady je moje srdce a duše. Nepřemýšlím o přestupu, moji lidé s nikým nejednají."

"Snažím se vžít do pozice ostatních lidí, abych pochopil, jak se cítí. To je podle mě důležité. Dokážu si představit, jak bych se cítil, kdybych se doslechl, že hledají jiného jezdce, aby mě nahradil. Naštvalo by mě to a rozptýlilo, tak nějak by se teď mohli cítit oni. Proto jsem to chtěl uvést na pravou míru."

Další článek: Tréninky v Austrálii uzavřel nejlepším časem Sebastian Vettel

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00