Hamilton a Button odmítli spekulace o přestupu, zůstanou u McLarenu

Jezdci McLarenu byli v posledních týdnech předmětem spekulací o změně působiště, oba ale mají v plánu setrvat ve Wokingu.
Hamilton a Button odmítli spekulace o přestupu, zůstanou u McLarenu

Hamilton byl v Kanadě navštívit šéfa Red Bullu Christiana Hornera, ovšem obě strany popřely, že by se schůzka týkala možné budoucí spolupráce.

"V současnosti mám solidní smlouvu, ale Martin (Whitmarsh - šéf McLarenu) nám řekl, že bychom mohli brzy probrat novou smlouvu, během následujících měsíců," uvedl Hamilton pro Press Association. "Snad dáme něco dohromady do konce roku a budu moci pokračovat, což je důležité."

Ke konkurenci z Milton Keynes dodal: "Nikdy jsem si sám sebe nepředstavoval ve voze nebo kombinéze Red Bullu. Mám teď skvělé auto, které dokáže vyhrávat. Jsme jediný tým, který kromě Red Bullu letos vyhrál závod. Mám tu skvělý tým. Jsem s ním od svých 13 let a jak jsem řekl předtím, dokud budeme konkurenceschopní, nemám důvod jít jinam."

O čem si byl Hamilton povídat s Hornerem, neprozradil ani sám šéf Red Bullu. "Lewisova návštěva v Montrealu byla překvapením, její obsah nezveřejním," uvedl Horner. Red Bull je podle něj se svými jezdci spokojený a Hamilton zůstává pilotem McLarenu.

"Jestli by fungovala kombinace Lewise a Sebastiana, jsme neřešili, protože se nedomníváme, že by byl (Hamilton) k dispozici, a my jsme spokojeni s našimi dvěma jezdci," dodal.

Zatímco byl Hamilton spojován s Red Bullem, jiné spekulace posílaly Jensona Buttona do Maranella. "Nevím, kdo to vypustil, ale nebyli jsme to my ani Ferrari," reagoval Button. "Myslím, že se to objevilo v nějakém sloupku..."

Stejně jako Hamilton je Button u McLarenu spokojený a chce u něj zůstat. "Tým má na mě pro příští rok opci, o níž jsme zatím nehovořili," prozradil. "Jsem si jistý, že o ní budeme muset brzy jednat, protože se o tom teď tolik hovoří v tisku. Ještě jsme si nenaplánovali, kdy budeme jednat. Nechci hledět moc daleko do budoucna."

Další článek: Změny v pravidlech o motorech rozložení sil nezmění, shodují se jezdci

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton