Hamilton a Bottas si prohodí šasi

Jezdci Mercedesu pojedou ve Francii s jinými šasi. Podle týmu jde o plánovanou změnu.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Hamilton a Bottas si prohodí šasi | Foto: Getty Images / Lars Baron

Valtteri Bottas uvedl, že změna byla plánovaná a nebyla důsledkem jeho špatného výsledku v předchozím závodě v Baku. Po Velké ceně Ázerbájdžánu Bottas uvedl, že je zmatený svým nedostatečným tempem a že „nejlogičtějším“ vysvětlením je problém s jeho vozem.

„Není to nové šasi,“ vysvětlil Bottas. „Je jiné a vždy se počítalo s tím, že v tuto chvíli přesednu na jiné šasi.“

Konec Bottase u Mercedesu? Není to pravda, jsou to jen spekulace, říká

Konec Bottase u Mercedesu? Není to pravda, jsou to jen spekulace, říká

Bottas převzal šasi s číslem šest, který od začátku sezony používá týmový kolega Lewis Hamilton. Brit převezme podvozek číslo čtyři, se kterým jel Bottas v Baku.

Mluvčí Mercedesu uvedl, že ke změně došlo proto, aby jejich dostupná šasi absolvovala podobné množství kilometrů. Bottas naposledy měnil šasi po Velké ceně Emilia Romagna, kde se ve vysoké rychlosti srazil s Georgem Russellem a vážně poškodil svůj vůz.

Russell se veřejně omluvil Bottasovi

Russell se veřejně omluvil Bottasovi

„V Monaku se mi podařilo najít nastavení a sebedůvěru a přimět pneumatiky, aby fungovaly, a Lewisovi ne,“ vysvětlil Bottas. „V Baku jsem měl skoro pocit, že je to naopak. Ke konci víkendu byl v nastavení docela velký rozdíl. A nyní mohu říci, že pravděpodobně směr, kterým jsem se vydal já a kterým jsme se vydali jako tým, nebyl ideální. Některé drobné věci se zkombinovaly.“

„Myslím si, že na dalších tratích už to bude trochu normálnější a snad se nám podaří získat rozumné nastavení a nebude tak snadné se vydat špatným směrem.“

Váš názor Další článek: Konec Bottase u Mercedesu? Není to pravda, jsou to jen spekulace, říká