Häkkinen vychvaluje Russella. Může za sebou podle něj udržet Hamiltona a být mistrem světa

George Russell může podle dvojnásobného mistra světa formule 1 Miky Häkkinena těžit na začátku letošní sezóny z dobré formy, kterou předvedl na konci loňského ročníku a porážet i svého týmového kolegu z Mercedesu Lewise Hamiltona.
Foto: Getty Images / Chris Graythen
Häkkinen vychvaluje Russella. Může za sebou podle něj udržet Hamiltona a být mistrem světa | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Po třech sezónách za volantem williamsu dostal vloni Brit šanci u mistrovského Mercedesu a hned od prvních závodů ukazoval vyrovnané výkony.

V prvních devíti závodech sezóny nikdy nedojel hůře než pátý a až na nehodu na Silverstonu, čtrnáctém místě v Singapuru a osmém v Japonsku držel tuto sérii do konce sezóny.

V průběhu roku se navíc tým dokázal zlepšit a zbavit problémů s poskakováním vozu, se kterými se potýkal na jeho začátku. Vrchol přišel v Brazílii, kdy Russell s Hamiltonem obsadili první dvě pozice a Russell si po vítězství ve sprintu dojel pro první triumf ve velké ceně F1.

„To, co předvedl v Brazílii, bylo skvělé. Tým výrazně vylepšil vůz, takže mohou vyhrávat závody. Je schopen pokračovat v tomto trendu?“ ptá se Häkkinen.

„Pokud dokáže využít zkušeností z Mercedesu a těch, které má celkově z formule 1, může za sebou udržet Lewise. Je to opravdu působivé. Lewis je neuvěřitelný, úžasná osobnost, úžasný pilot. Pokud to George dokáže, může si Anglie říct, že má skvělého jezdce.“

Russellův závodní životopis už před vstupem do F1 zdobily tituly z GP3 a formule 2. Häkkinen věří, že si Russell jednoho dne bude moci před jméno napsat také 'mistr světa formule 1'.

„Když začnete ladit každý aspekt závodního pilota, ten seznam bude neuvěřitelně dlouhý. Už teď má ale za sebou strašně dlouhou kariéru.

„Mluvíme o motokárách, všech těch dalších kategoriích, jeho znalost dat a schopnost ovládat vůz v extrémních situacích... Jsem přesvědčen, že má potenciál stát se skvělým jezdcem, potenciálně i mistrem světa.“

Další článek: Mexickou EPrix ovládl Jake Dennis pro Andrettiho!

Témata článku: , , ,

Aktuality

14:55 | Podle Auto Motor und Sport se do výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro roky 2025 až 2027 kromě Pirelli přihlásí také Bridgestone. Nový zájemce bude v nevýhodě, protože by musel vyvíjet dva druhy pneumatik – pro rok 2025 a pak kvůli novým PJ a vozům pro 2026 dál. 
13:44 | Hornerovi se příliš nelíbí sprint v Baku. Pro fanoušky podle něj super, pro peněženky týmů ale ne (větší pravděpodobnost nehod). 
9:18 | Kvalifikaci F2 vyhrál Iwasa. Staněk skončil 17. Kvalifikace se odjela na mokré trati a byla dvakrát přerušena červenou vlajkou. Podruhé po nehodě Martinse... pak už kvalifikace restartována nebyla. 
3:59 | Všichni jezdci obou zákazníků Ferrari (Alfa, Haas) nasadili druhý motor. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00