Häkkinen: Verstappen není připravený, Ricciardovi letos věří

Zatímco současní jezdci by Verstappenovi dali šanci, ti bývalí často rozhodnutí Toro Rosso potažmo Red Bullu kritizují. Přidal se mezi ně i létající Fin Mika Häkkinen.
Häkkinen: Verstappen není připravený, Ricciardovi letos věří

„V žádném případě není jezdec připraven na formuli 1 v šestnácti nebo sedmnácti,“ řekl Häkkinen v rozhovoru pro svého sponzora Hermes.

Häkkinen spolupracoval s jedním z objevů letošní sezóny (byť ne nováčkem) Valtteri Bottasem a také má syna Huga. „Jako manažér nebo otec, nikdy bych nenechal jezdce závodit ve formuli 1 v tak mladém věku. Je to příliš brzy, a pokud selže, může to způsobit velkou škodu.“

Villeneuve: angažování mladého Verstappena je pohroma  

Villeneuve: angažování mladého Verstappena je pohroma  

Fin se vyjádřil také na adresu jiného mladého pilota, který na sebe letos výrazně upozornil. Podle Häkkinena může Ricciardo letos uspět.

„Dominance Mercedesu se zmenšila ve srovnání s tím, co jsme viděli na začátku sezóny. Podle mého názoru je Ricciardo nebezpečný. Jezdí za tým, který vyhrál šampionát několikrát za sebou, takže mají bohaté zkušenosti v těchto situacích.“

Podle Häkkinena má Ricciardo výhodu v tom, že jezdci Mercedesu jsou pod větším tlakem a v týmu mezi nimi zuří válka.

„Oba jezdci budou říkat, ‘Hej, já chci být mistr světa.’“ „Samozřejmě, tým může stanovit vnitřní pravidla, kterým zabrání, aby se stala kolize na začátku závodu. Ale pak přijde další závod a já věřím, že i přes veškerou snahu není nikdo schopen zastavit intenzivní soupeření mezi Nicem a Lewisem.“

Další článek: Verstappen: Jezdím jako Alonso

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.