Häkkinen věří, že jsme Vettela letos neviděli na pódiu naposled

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Mika Häkkinen je přesvědčen, že pódiové umístění Sebastiana Vettela ve Velké ceně Ázerbájdžánu nebylo jeho posledním v této sezoně.

Vloni se Racing Pointu dařilo. Bojoval o třetí místo v šampionátu. Letos po změně názvu je ale jeho výkon horší. Tým věří, že mu ublížily změny pravidel v zadní části vozu. Kvůli menšímu sklonu trpí více.

Sebastian Vettel tak neměl nebo nemá nejlepší materiál. V úvodu sezóny se však ani jemu osobně příliš nedařilo. V Monaku ale přišly první body a v Baku dokonce stupně vítězů.

Vettel v cíli závodu popřál Pérezovi Veselé Vánoce

Vettel v cíli závodu popřál Pérezovi Veselé Vánoce

„Bylo opravdu fantastické vidět ho opět na stupních vítězů a s úsměvem. Sebastian měl v roce 2020 velmi těžkou poslední sezónu u Ferrari a mnoho lidí se ptalo, zda dokáže u Astonu Martin znovu objevit svou formu,“ napsal Häkkinen o Vettelovi ve svém sloupku pro Unibet.

„Aston Martin má za sebou obtížný začátek sezony, ale Sebastian je nyní s vozem mnohem spokojenější, a pokud si bude i nadále věřit, jsem si jistý, že to letos nebylo naposledy, kdy jsme ho viděli na stupních vítězů.“

„Jako čtyřnásobný mistr světa ví, jak z auta dostat maximum, a také ví, jak v neděli závodit.“

„V prvním stintu jel dlouho, což mu poskytlo čerstvé pneumatiky a přilnavost, kterou potřeboval k útoku na vozy před sebou. Závodil velmi silně, předvedl několik skvělých manévrů a dodal sobě i týmu opravdu důležitou vzpruhu.“

Další článek: Hamilton dělá chyby, Bottas na tom není dobře, hodnotí Villeneuve

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
13. června | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00