Häkkinen věří, že jsme Vettela letos neviděli na pódiu naposled

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Mika Häkkinen je přesvědčen, že pódiové umístění Sebastiana Vettela ve Velké ceně Ázerbájdžánu nebylo jeho posledním v této sezoně.

Vloni se Racing Pointu dařilo. Bojoval o třetí místo v šampionátu. Letos po změně názvu je ale jeho výkon horší. Tým věří, že mu ublížily změny pravidel v zadní části vozu. Kvůli menšímu sklonu trpí více.

Sebastian Vettel tak neměl nebo nemá nejlepší materiál. V úvodu sezóny se však ani jemu osobně příliš nedařilo. V Monaku ale přišly první body a v Baku dokonce stupně vítězů.

Vettel v cíli závodu popřál Pérezovi Veselé Vánoce

Vettel v cíli závodu popřál Pérezovi Veselé Vánoce

„Bylo opravdu fantastické vidět ho opět na stupních vítězů a s úsměvem. Sebastian měl v roce 2020 velmi těžkou poslední sezónu u Ferrari a mnoho lidí se ptalo, zda dokáže u Astonu Martin znovu objevit svou formu,“ napsal Häkkinen o Vettelovi ve svém sloupku pro Unibet.

„Aston Martin má za sebou obtížný začátek sezony, ale Sebastian je nyní s vozem mnohem spokojenější, a pokud si bude i nadále věřit, jsem si jistý, že to letos nebylo naposledy, kdy jsme ho viděli na stupních vítězů.“

„Jako čtyřnásobný mistr světa ví, jak z auta dostat maximum, a také ví, jak v neděli závodit.“

„V prvním stintu jel dlouho, což mu poskytlo čerstvé pneumatiky a přilnavost, kterou potřeboval k útoku na vozy před sebou. Závodil velmi silně, předvedl několik skvělých manévrů a dodal sobě i týmu opravdu důležitou vzpruhu.“

Další článek: Hamilton dělá chyby, Bottas na tom není dobře, hodnotí Villeneuve

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.