Häkkinen: V souboji o titul ještě není rozhodnuto

I přes 53bodový náskok Lewise Hamiltona v čele průběžného pořadí formule 1 je Mika Häkkinen přesvědčen, že o letošní titul se svede ještě velký boj.
Häkkinen: V souboji o titul ještě není rozhodnuto

Hamilton minulý víkend v Monze získal už své letošní sedmé vítězství, Nico Rosberg naopak vinou techniky letos poprvé nedojel do cíle.

Podle některých lidí z prostředí F1 právě tento závod prakticky rozhodl o titulu, Häkkinen nicméně říká, že Hamilton stále nemá nic jisté.

„Stále zbývá spousta závodů a stát se může cokoliv,“ prohlásil dvojnásobný mistr světa F1.

„Souboj ještě není rozhodnutý. Lewis měl novou specifikaci motoru, se kterou si při závodě v Monze vedl velmi dobře.“

„Vyjasnil se také důvod technického problému Nica Rosberga. Mercedes zariskoval, když Nico v závodě použil starý motor.“

Häkkinen se také vyjádřil k incidentu, kdy byl Mercedes vyšetřován za to, že do závodu v Itálii vyrazili jeho jezdci s příliš nízkým tlakem v pneumatikách.

Mercedes byl vyšetřován kvůli tlaku pneumatik (aktualizováno)

Mercedes byl vyšetřován kvůli tlaku pneumatik (aktualizováno)

„Bylo to zajímavé. V Monze bylo toto téma na stole, protože v předchozím závodě ve Spa explodovaly pneumatiky.“

„Sám ze své kariéry v F1 vím, že jsme někdy udělali ohledně tlaku v pneumatikách radikální rozhodnutí.“

„Tým chtěl zlepšit svou výkonnost, tak jsme také zariskovali, i když společnost dodávající pneumatiky nám vehementně tvrdila, že se s tím nedá jezdit. Bezpečnost by ale vždy měla být nad vším ostatním,“ uzavřel Häkkinen.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: McLaren nebude Magnussenovi bránit v závodění jinde

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00