Häkkinen: Schumacher je bojovník, nevzdá se, dokud nevyhraje

Někdejší velký Schumacherův rival je nehodou stejně jako celý motoristický svět šokován. Zůstává ale optimistou a věří, že se pětačtyřicetiletý šampion zotaví.
Häkkinen: Schumacher je bojovník, nevzdá se, dokud nevyhraje

Miku Häkkinena s Michaelem Schumacherem pojí mnohé. Za léta strávená vzájemným zápolením o mistrovské tituly si oba jezdci vytvořili hluboký vzájemný respekt. Häkkinen sám ví, jaké to je bojovat o život, a uvědomuje si, že v takové situaci často nejvíce trpí rodina. 

"Byl jsem v šoku. Napsal jsem Corinně Schumacherové a celé rodině email vyjadřující můj soucit v této hrozné situaci. Nejdůležitější je teď Michaelova rodina. Potřebuje klid a sílu, aby na tento boj vyzrála. Je to to nejhorší, co se vám může přihodit. Uvědomíte si, jak je lidský život křehký. Je nutné držet se za ruce a věřit slovům lékařů. Sedíte poblíž vašeho blízkého a doufáte, že vše dobře dopadne. Nikdy ale nevíte, jak to bude vypadat druhý den ráno. Nemůžete nic dělat. To je na tom to strašné. Je ale bojovník a nevzdá se, dokud v téhle bitvě nezvítězí," řekl Häkkinen Bildu.

Häkkinen byl ve velmi vážném stavu po nehodě v Adelaide v roce 1995. Tehdy ho v první části kvalifikace postihl defekt pneumatiky a ve vysoké rychlosti narazil do bariéry. Utrpěl při tom frakturu lebky, ohrožovalo ho vnitřní krvácení a kvůli spolknutému jazyku se mohl udusit. Zachránila ho pouze koniotomie provedená šéflékařem F1 Sidem Watkinsem.

Další článek: Marussia se potřebuje dostat o úroveň výš

11:05 | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
10:59 | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz
10:53 | Další změny převodovky a další penalizace. Albon klesne o pět míst na 15. pozici.
10:48 | Závod F2 nakonec nebyl restartován. Vyhrál Kuan-jü Čou před Mazepinem a Schumacherem.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas