Häkkinen pochybuje, že Ferrari zvládne Alonsa a Räikkönena

Mika Häkkinen si myslí, že u Ferrari zavládne letos napětí, které prostě vyplývá ze situace, kdy v top týmu spolu závodí dva top jezdci.
Häkkinen pochybuje, že Ferrari zvládne Alonsa a Räikkönena

"Vidět Kimiho Räikkönena letos zpět u Ferrari bude fantastické pro finské fanoušky, ale postavit se Fernandu Alonsovi pro něj nebude snadné," uvedl dvojnásobný mistr světa pro Autosport.

"Když jsem byl před mnoha lety u McLarenu a přišel nový jezdec, měl jsem výhodu, protože jsem znal všechny mechaniky a auto mi bylo šité na míru, takže to se mnou nově příchozí neměl jednoduché."

"Alonso zná Ferrari velmi dobře, je tam čtyři roky. Kimi zná tým z dřívější doby, ale to už bylo před mnoha lety, takže uvidíme."

Podle Häkkinena bude docházet u Ferrari ke tření, a to ne nutně na okruzích.

"Když máte dva top jezdce ve stejném týmu, každý z nich je pod trojnásobným tlakem, aby měl výsledky. Ten tlak může jezdce někdy rozptýlit, i když má na lidi různé dopady."

"Když jsem byl týmovým kolegou Nigela Mansella u McLarenu v roce 1995, a také s Ayrtonem Sennou v roce 93, bylo tam velké napětí, které rozhodilo celý tým. Není to nutně pozitivní impuls."

"I když jezdci nepůsobí problémy svými činy, může to i tak být těžké. Neříkám, že příští rok neodvedou dobrou práci, protože jsou to oba skvělí jezdci, ale mohlo by to rozhodit tým, pokud to nebude velmi dobře řízeno. Není to tolik o tom, co se děje na trati, ale mimo ni."

Další článek: Räikkönen pracoval se Spagnolem už dva roky v minulosti