Häkkinen očekává rychlý McLaren a pomalý Mercedes

Po prvních testech je bývalý mistr světa Mika Häkkinen mírně zklamaný formou Mercedesu, naopak McLarenu předpovídá dobrou sezónu.
Häkkinen očekává rychlý McLaren a pomalý Mercedes

Häkkinen dlouho závodil pro McLaren, ale po formuli 1 soutěžil pro Mercedes, takže má k oběma týmům blízko.

"V prvních testech si nikdy neuděláte stoprocentní obrázek výkonnosti vozu," řekl pro BBC. "Věřím, že příští testy v Barceloně budou zajímavější z hlediska rozložení sil."

"Ale mám velmi silný pocit, že McLaren je letos ve vrcholové formě. Mercedes na tom nebyl rychlostně tak, jak jsem očekával, takže nepředpokládám, že by letos moc bojovali vpředu."

Přesto Häkkinen chápe rozhodnutí Lewise Hamiltona přestoupit z Wokingu právě do Brackley.

"Lewis byl u McLarenu dlouho a myslím, že pro něj přišel čas udělat změnu. Abych byl upřímný, je to jen práce. Nejde v tom o emoce, jste tu, abyste vyhrávali, závodíte s týmem a děláte pro tým maximum."

"Lewis teď přestoupil do Mercedesu, a to bude zajímavé, protože jeho týmový kolega Nico Rosberg je také velmi rychlý jezdec."

Další článek: Doba výstřednosti ve formuli 1 skončila, říká šéf McLarenu

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.