Häkkinen: Na rovinkách McLaren pořád ztrácí

McLaren-Honda podle Miky Häkkinena čeká další náročná sezóna.
Häkkinen: Na rovinkách McLaren pořád ztrácí

Dvojnásobný mistr světa vidí slabinu v nedostatečné rychlosti vozu na rovinkách, věří však, že tým z Wokingu udělá po nepovedeném ročníku 2015 krok vpřed.

„S tímto týmem mám skvělou historii, prošli jsme si společně spoustou pozitivních i negativních situací,“ řekl Häkkinen.

„Přál bych si, aby dosáhli výsledků, které si zaslouží. Vypadá to ale, že jim stále chybí rychlost na rovinkách.“

„Vašim konkurentům tím hodně dáváte a kvůli těmto pneumatikám nemůžete jet neustále s nejnižším přítlakem. Musíte s nimi pracovat tak, aby fungovaly, ale zároveň se nepřehřívaly, jezdci proto nemohou jezdit s nízkou úrovní přítlaku, protože by jim pneumatiky okamžitě odešly.“

Jako největšího favorita pro letošní sezónu formule 1 Fin vidí znovu Mercedes, který podle něj vypadá po zimních testech opět velmi silně.

„Mercedes vypadá velmi silně a samozřejmě úspěchy z předchozích let jim dodávají spoustu sebevědomí,“ dodal Häkkinen.

„Když se podíváte na ten vůz, vypadá úžasně. Mercedes znovu odvedl skvělou práci, když postavil rychlé auto a podívejte se na počet odjetých kol, je to působivé. Jsou v dobré formě.“

Už od příští sezóny čeká formuli 1 velká změna technických pravidel. Häkkinen se už roku 2017 nemůže dočkat.

„Myslím si, že fanoušci F1 potřebují změnu. Pro designéry je to úžasná výzva vyrobit něco, na co ostatní nedokázali přijít. S velkými změnami je tu větší šance na nalezení nových řešení.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Massa se do závodnického důchodu nechystá

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.