Häkkinen je nadšený letošní bitvou o titul | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Häkkinen je nadšený letošní bitvou o titul

Na dvojnásobného mistra světa formule 1 Miku Häkkinena dělá dojem bitva o letošní titul mezi Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem.

Fina také potěšilo, s jakým nadšením přijali letošní závod američtí fanoušci při Velké ceně USA v texaském Austinu.

„Viděli, proč jsou v současnosti Lewis Hamilton a Max Verstappen kandidáty na titul,“ napsal Häkkinen ve svém blogu pro Unibet.

„Oba kluci po celý závod neuvěřitelně tvrdě tlačili, oba jeli různou strategii dvou zastávek a opotřebení jejich pneumatik bylo kritické. Austin je náročný na pneumatiky, i o tvrdou sadu se tam musíte starat, takže důležitá je citlivost pilota,“ pokračuje mistr světa z let 1998 a 1999.

„Po 50 kolech, kdy Lewis stáhl ztrátu téměř na sekundu, ji na dvě nebo tři kola dokázal Max znovu navýšit. To byl klíčový moment. Ačkoliv Lewis tlačil až do cíle, uvědomil si, že Max svou strategii skvěle načasoval.

„Bylo zajímavé sledovat, jak se víkend vyvíjel. Po prvním tréninku se zdálo, že má Mercedes nad Red Bullem slušnou výhodu, mistři světa (Mercedes) ale přiznali, že jejich motory byly nastavené na vysoký výkon.

„Jak se ale trať vyvíjela a hrbolatý okruh si vyžádal určité změny v nastavení, obrázek se skutečně změnil. Maxovo kvalifikační kolo bylo znakem toho, že měl se svým vozem rychlost na to, aby porazil Mercedes.

„Lewis měl ale skvělý start, který výhodu pole position do první zatáčky smazal. Je skvělé sledovat tyhle dva jezdce bojovat kolo na kolo s neuvěřitelně těsnými rozestupy.“

Häkkinen zároveň vyzdvihl výkon druhého pilota Red Bullu Sergia Péreze, který obsadil třetí místo.

„Byl to také dobrý víkend pro Maxova týmového kolegu Sergia Péreze, který vypadal, že by mohl získat pole position. Ačkoliv startoval třetí, dokázal na Lewise vytvořit takový tlak, že jej donutil zajet na první zastávku o trochu dříve, aby se vyhnul undercutu,“ řekl Häkkinen.

„Sergio se nakonec propadl, nepomohla ani lahev s pitím, která nefungovala. To mu ke konci závodu zkomplikovalo život. V horkém dni není dehydratace ideální, když závodíte ve F1.

„Max vede pět závodů před koncem před Lewisem o 12 bodů. Jediné nedokončení kvůli nehodě nebo technickému problému by mohlo zvrátit šampionát na jednu nebo druhou stranu. Ještě zdaleka není konec a oba týmy a jezdci to vědí.“

Doporučujeme

Články odjinud