Häkkinen chápe Vettelovu kritiku na Pirelli

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Mika Häkkinen se nechal slyšet, že chápe, proč Sebastian Vettel kritizoval dodavatele pneumatik Pirelli po svém defektu během Velké ceny Belgie.
Häkkinen chápe Vettelovu kritiku na Pirelli

Němec ve službách Ferrari sváděl v závěru závodu ve Spa-Francorchamps souboj o svou třetí pozici s Romainem Grosjeanem, když dvě kola před cílem dostal na výjezdu ze zatáčky Eau Rouge defekt pravé zadní pneumatiky.

Vettel byl incidentem velmi rozhořčen a mezi Ferrari, které za svým pilotem stálo, a Pirelli vznikl spor.

„Dokážu pochopit, proč jezdec po takovém problému reagoval tak ostře, obzvlášť ve Spa-Francorchamps, kde se jezdí ve vysokých rychlostech, a defekt je tak vždy nebezpečím,“ napsal Häkkinen na svém blogu pro web Hermes.

„Vzpomínám si na testy s McLarenem v roce 1997, na rovince Kemmel hned za Eau Rouge mi na voze v rychlosti kolem 300 km/h selhalo zavěšení. Když se vám to stane v takové rychlosti, jen tak na to nezapomenete.“

Vettel trvá na svém, my za nic nemůžeme

Vettel trvá na svém, my za nic nemůžeme

Häkkinen také připomíná, že takový incident může mít na jezdce a jeho mysl dlouhodobý dopad.

„Pro každého jezdce platí, že 80% jeho výkonu tvoří jeho mentální síla. Když to bude narušeno, tak začne klesat jeho sebevědomí, což se projeví v časech na kolo,“ říká Fin.

Kromě Vettela zažil během víkendu horkou chvilku s pneumatikou také Nico Rosberg z Mercedesu, kterému praskla pravá zadní pneumatika ve druhém volném tréninku v rychlé sekci Blanchimont.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Renault a Prost prý kupují Lotus, hotovo bude před Monzou

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.