Häkkinen chápe Vettelovu kritiku na Pirelli

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Mika Häkkinen se nechal slyšet, že chápe, proč Sebastian Vettel kritizoval dodavatele pneumatik Pirelli po svém defektu během Velké ceny Belgie.
Häkkinen chápe Vettelovu kritiku na Pirelli

Němec ve službách Ferrari sváděl v závěru závodu ve Spa-Francorchamps souboj o svou třetí pozici s Romainem Grosjeanem, když dvě kola před cílem dostal na výjezdu ze zatáčky Eau Rouge defekt pravé zadní pneumatiky.

Vettel byl incidentem velmi rozhořčen a mezi Ferrari, které za svým pilotem stálo, a Pirelli vznikl spor.

„Dokážu pochopit, proč jezdec po takovém problému reagoval tak ostře, obzvlášť ve Spa-Francorchamps, kde se jezdí ve vysokých rychlostech, a defekt je tak vždy nebezpečím,“ napsal Häkkinen na svém blogu pro web Hermes.

„Vzpomínám si na testy s McLarenem v roce 1997, na rovince Kemmel hned za Eau Rouge mi na voze v rychlosti kolem 300 km/h selhalo zavěšení. Když se vám to stane v takové rychlosti, jen tak na to nezapomenete.“

Vettel trvá na svém, my za nic nemůžeme

Vettel trvá na svém, my za nic nemůžeme

Häkkinen také připomíná, že takový incident může mít na jezdce a jeho mysl dlouhodobý dopad.

„Pro každého jezdce platí, že 80% jeho výkonu tvoří jeho mentální síla. Když to bude narušeno, tak začne klesat jeho sebevědomí, což se projeví v časech na kolo,“ říká Fin.

Kromě Vettela zažil během víkendu horkou chvilku s pneumatikou také Nico Rosberg z Mercedesu, kterému praskla pravá zadní pneumatika ve druhém volném tréninku v rychlé sekci Blanchimont.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Renault a Prost prý kupují Lotus, hotovo bude před Monzou

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00