Häkkinen: Alonso musí být trpělivý

Mika Häkkinen poslal Fernandu Alonsovi dvě rady: buď trpělivý a nestěžuj si.
Häkkinen: Alonso musí být trpělivý

„Čekal jsem sedm let na své první vítězství ve formuli 1,“ řekl Mika Häkkinen, který do královny motorsportu vstoupil v roce 1991 a prvního vítězství se dočkal v posledním závodě sezóny 1997 – konkrétně ve Velké ceně Evropy. O trpělivosti toho tak ví dvojnásobný mistr světa hodně.

„On řídí McLaren-Honda jen asi půl roku,“ pokračuje Häkkinen pro Ilta Sanomat. „Vývoj motoru je velmi pomalý a je to stresující doba pro jezdce. V mé kariéře, když přišel Mercedes jako partner McLarenu, se výkon motoru v průběhu vývoje postupně zlepšoval.“

Alonso si stěžoval na motor od Hondy v průběhu její domácí velké ceny, kde ho označil za motor z GP2.

„Alonso a mnoho dalších jezdců jsou velmi dobře za svou práci placení. Souhlasí s tím, že budou podporovat tým v jeho dobrých i špatných dnech. Místo toho si začal vehementně stěžovat na výrobce motoru. Fernando by ale měl mít na paměti, že on sám se rozhodl přijat tuto výzvu.“  

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ecclestone se snaží udržet Red Bull ve formuli 1

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.