Haasu došla trpělivost, podal na Force Indii protest

Jenson Button -ERACER-  |  22. 11. 2018 17:00

F1 je byznys...na to nezapomeňte...sport je jen takovou zábavou aby se neřeklo

Sebastian Vettel purmas  |  22. 11. 2018 16:43

Lopaty jezdci, a kreté** ve vedení

Problém je v tom, že F1 je spíše byznys než sport. A točí se tam velké prachy, takže Haas celkem logicky chrání svůj byznys. A jejich žaloba má dost velkou logiku.

No že si stěžuje tým který si auto sám nestaví (i když v rámci pravidel) na tým který si auto sám staví je hodně smutné.

Pomozte vymýtit smrt z našich silnic. Jezděte po chodníku!

Haas využívá stávající verze pravidel. Pokud je poruší, minimálně ty týmy, které jsou za ním a ty, které by v tabulce mohl ohrozit, na něj podají protest. Haas už to jednou zažil a tak chce dosáhnout toho, aby ta pravidla byla stejná pro všechny. Ono totiž to "upečení" nového týmu bylo hodně divné.

Je průběh letošních změn u FI v souladuu s pravidly? Není.
Je způsob fungování Haasu s pravidly? Je. Pokud by nebyl, určitě by se někdo ozval. Stejně tak jako se ozval Renault kvůli podlaze.
Fakt nevím co tady řešíte. Pravidla jsou jedna a FIA by je měla vykládat jednotně. Veškeré vyjimky jsou jen cestou do pekel. Jen to usnadňuje všemožné konspirace.

A cenu za nejméně sympatický tým získává......

Pomozte vymýtit smrt z našich silnic. Jezděte po chodníku!

Je to v prvé řadě byznys. Sympatie bych nechal stranou.

Charles Leclerc hornet_fernet_internet  |  22. 11. 2018 16:28

Pokud jim ty peníze za účast skutečně seberou, tak ať jim dají okamžitě zpátky ty body o které přišli.

A v tom případě seberou všechny body který vyjel ten "novej" tým......

Michael Schumacher = na věky nejlepší. | | Jediný pravý nick! Trapná kopie tam MÁ přidanou tečku.

pumba23  |  23. 11. 2018 08:12

Jenže současný tým o žádné body nepřišel! Jen se mu nezapočítali body předešlého týmu, který v rámci F1 nahradil. Z pohledu pravidel to prostě není ten samý tým. O tom ta celá kauza je. Stará Force India v F1 skončila a měla své body. Vznikl nový tým a ten logicky nemá na body jiného týmu právo, přestože má podobný název a využívá infrastrukturu původního týmu. Je to jiný tým a své body si musí získat sami. A současná pravidla F1 prostě vyžadují, aby nový tým si vůz postavil sám, tedy infrastrukturu, lidi, a vše nový tým může využívat od starého, ale monopost ne.


1 2 3

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

15:03 | George Russell testoval v Abú Dhabí s Mercedesem pneumatiky pro rok 2021. Během dvou dnů ujel 218 kol.
8. prosince | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz