Haasu došla trpělivost, podal na Force Indii protest

Ayrton Senna crazytunny  |  24. 11. 2018 09:17

RPFI má naprosto novou licenci pro provozování týmu v F1, stejně jako to měl HAAS když začínal, taky nová licence. V tomto případě je jednoznačně právo na straně HAASu, proč oni nedostali 2 roky peníze a RPFI je dostane na jakém základě?

A druhá věc je, že může vstoupit nový tým do F1 uprostřed sezony?

Pane pumba23
To tam píši na třetím řádku:
"Kam tedy půjdou peníze za body FI? Logicky by měly jít na konto RPFI protože si je starej Procházka a spol koupili".
Když končila Marussia a koupil ji nějaký Angličan, jmenovali se Manor Marussia (2015) a po Marussii peníze za 2014 dostali. 2 body Jules Bianchi Monaco.

Příspěvek byl 1× upraven, naposled 23. 11. 2018 12:39

Když šla Marussia do likvidace, starý majitel novému přenechal i svoje práva a proto nová Marussia mohla získat peníze za ty dva body. I "Indiánů" je to trochu jinak. Stroll koupil tým navzdory protestům původního majitele, kterým byl Vidžaj Mallya a ten jim tak nepřenechal práva. Takže Stroll sice koupil mašiny a celé vybavení, ale duševní práva pořád vlastní Mallya, díky tomu konkurzu se jich nehodlá vzdát a Stroll má problém. Ono totiž musíte prokázat i duševní práva výtvorů, kterými vozy FI jsou. A to Stroll neprokáže, čili jejich vozy jsou nelegální. Ono se na to hned po konkurzu sice poukázalo, ale taknějak se na to zapomnělo, neřešilo se to a teď je to průser.

Tak to mi uniklo. Žil jsem v tom že Stroll vlastní i práva.

Nemá a v tom je zakopaný celý pes. Díky za pokec. Přeji hezký den.

Diky a pěkný den

Když si kupuji firmu, tak se všemi pohledávkami i závazky. Mění se jen majitel.
Už změna názvu (na nátlak jiných týmů) byla blbost. Nulování bodů další blbost.
Kam tedy půjdou peníze za body FI? Logicky by měly jít na konto RPFI protože si je starej Procházka a spol koupili.
Má Liberty Media jako nový majitel F1 nějaká omezení? Nemá a to je stejný případ.

pumba23  |  23. 11. 2018 08:02

Napsal jste to hezky, ale mícháte jablka a hrušky. Když si kupujete firmu, tak se opravdu mění jen majitel a tak jí přebíráte s pohledávkami i závazky. A to se stalo v případě Liberty Media jako nového majitele F1. Jenže to samé se nestalo u Force India. Ta sice má také nové majitele, ale zásadní problém je, že z pohledu pravidel F1 se neměnil jen majitel stávajícího týmu, ale ten zanikl a licenci dostal nový tým. To naprosto diametrálně odlišná věc. S vaší analogií - stará firma skončila a byla z formálního hlediska založena nová firma. Je tedy logické, že nová firma by v obchodním rejstříku nemohla používat jméno jiné firmy. Z právního hlediska zde prostě nejde jen o převzetí firmy, ale registraci firmy nové. A z tohoto pohledu je naprosto irelevantní, že nová firma si od té staré koupila všechno vybavení, budovy, převzala jejich zaměstnance, infrastrukturu atd. Z pohledu obchodního rejstříku je to prostě nová firma! (Tento model je v ČR hojně využíván podvodnými stavebními developery, kteří když okradou dostatečné množství lidí, vyhlásí firma bankrot a druhý den je na trhu nová firma v naprosto stejném složení jen bez těch závazků předešlé firmy. A kradou dál.)

FoxPw  |  23. 11. 2018 08:41

Přesně tak. FI je nyní ve stejné situaci, jako když Hass převzal tehdejší krachující stáj (už ani nevím, která to byla).

Haas odkoupil zkrachovalou centrálu týmu Marussia, jinak ale šasi mu staví od počátku Dallara a pohonnou jednotku berou od Ferrari. Kromě té budovy ale nic od Marussie nepřevzali.

Kimi Räikkönen skejpa F1  |  23. 11. 2018 15:29

Přesně tak. Vůbec se Haasu nedivím, že protestují. Na jednu stranu jsem rád, že je FI zachráněná ale nadruhou stranu když to nezachránili úplně ale vlastně jen přebrali materiál a udělali novou stáj, musí nést následky. Mají novou stáj, žádné body a tudíž by neměli mít ani stejné auto a stejné odměny. Odměny za dlouhodobé setrvání v F1 rozhodně dostat nemají. Nadruhou stranu auto asi jen tak postavit nemohli, tam by se podle mě meli přimhouřit oči. Pochybuju, že je to v pravidlech nějak ošetřeno. Ono by asi stačilo, kdyby řekli nazačátku podívejte, nová stáj přišla s novým autem VJM 2018, je to náš vývoj a hotovo. Ale oni řekli, že mají stejné auto VJM11 a teď si to asi odprdnou protože to pravidla nedovolují. Je to teda ze strany Haasu sviňárna, že to nechali zajít tak daleko a ted je zažalujou ale F1 byla vždy o penězích...

Ayrton Senna crazytunny  |  22. 11. 2018 23:26

Haasu přeju, aby to vyhrál, ale Stroll to má podmazaný, stačí se podívat na podivný rychlý prodej FI, který je teď navíc napadený u soudu...

Je to na palici, ale Haas má pravdu.....

Michael Schumacher = na věky nejlepší. | | Jediný pravý nick! Trapná kopie tam MÁ přidanou tečku.

Když se nad tím zamyslíte, tak to dává smysl

Forza Ferrari !!!

Haas neoxyduj!!! Nebýt FERRARI a "podprahové" spolupráce s rudými, tak do dnes si ani neškrtnete!,..ze strany Haasu hodně nestandartní vstup do F1,..ostatní Týmy si to neměli nechat líbit,..
GO Indiáni,..

kokot džambo


1 2 3

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen