Haas zažil v Kanadě nejúspěšnější kvalifikaci v historii týmu

Haas dosáhl v kvalifikaci na Velkou cenu Kanady nejlepšího kombinovaného umístění v sedmileté historii amerického týmu ve formuli 1.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Haas zažil v Kanadě nejúspěšnější kvalifikaci v historii týmu | Foto: Getty Images / Clive Rose

V silném dešti se Kevin Magnussen i Mick Schumacher dokázali dostat mezi deset nejrychlejších.

Magnussen si zajistil páté místo, Schumacher bude na roštu hned za ním, když na svého týmového kolegu nestačil o čtyři desetiny.

„Je to výsledek, v který jsme doufali. Už v Imole jsme viděli, že nám tyto podmínky svědčí a dnes jsme proto splnili náš úkol,“ řekl Magnussen.

„Bylo to o neustálém vylepšování času s tím, jak se podmínky na trati zlepšovaly. Musíte proto neustále tlačit, tyto podmínky jsem si užíval. Mick také odvedl skvělou práci, když dosáhl na šesté místo, takže jsme na páté a šesté pozici. Je to skvělý týmový výsledek a mám z něj velkou radost.“

Schumacher v závodě nečeká posun vpřed

Schumacher se mezi deset nejrychlejších v kvalifikaci dostal ve F1 podruhé a šesté místo je jeho nejlepším výsledkem.

„Byla to velmi dobrá kvalifikace, ačkoliv jsme nevytěžili maximum, jelikož s poslední sadou pneumatik mi nevyšlo načasování. Museli jsme vypustit jedno kolo kvůli provozu a všechno se trochu ochladilo, což jsem nechtěl,“ řekl Schumacher.

„S šestým místem jsem přesto spokojen a je to dobrá pozice pro start. Vzhledem k rychlosti vozů kolem nás nepředpokládám, že se posuneme pořadím, ale zkusíme to nejlepší a uvidíme, kde skončíme. Je to naše dosud nejlepší kvalifikace a mám z týmu velkou radost.“

Další článek: Přezutí na suché jsme vůbec neplánovali, říká nejrychlejší Verstappen

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00