Haas zatím logo Rich Energy sundávat nebude. Šéf firmy se projel ve voze F1

Výstřední šéf sponzora Haasu William Storey usedl za volant vozu formule 1.
Haas zatím logo Rich Energy sundávat nebude. Šéf firmy se projel ve voze F1

Rich Energy před pár dny prohrál soud s výrobcem kol Whyte, který podal žalobu kvůli svému logu. Soud rozhodl, že Rich Energy používá své logo, které je nápadně podobné tomu od firmy Whyte, nelegálně.

Soudní tahanice ale ještě definitivně neskončily. Soud se jimi bude zabývat znovu příští měsíc. Whyte nyní může žádat zákaz používání loga nebo náhradu škody. U Haasu jsou zatím v klidu. 

„Bylo nám řečeno, že až budeme muset něco změnit, tak nám to řeknou,“ uvedl Steiner. 

„Jistě, musíme ověřit, že je vše v pořádku a děláme vše, co nám říkají. Nemáme problém s logem, Rich Energy má problém s logem, takže nevím, jestli to potřebují změnit, nebo jestli existuje jiné řešení.“

Rich Energy prohrál soud kvůli svému logu

Rich Energy prohrál soud kvůli svému logu

Soudkyně byla docela kritická vůči osobě šéfa Rich Energy. William Storey podle ní nepředložil žádné argumenty a mluvil o záměrech firmy, které s projednávanou věcí nesouvisely. 

„Soudkyně měla názor a oni, pokud jsem pochopil, a není to ode mě, se budou proti rozsudku odvolávat. Musíme počkat, až bude vše hotovo, a pak dospět k závěru.“

„Pokud soudkyně posuzuje Williama takhle, co s tím mohu já dělat? Mě neudělal nic špatného. To je můj názor na tohle. Udělal, co řekl, že bude dělat. Je to pro nás špatné? Opravdu si to nemyslím, protože značka Rich Energy je podle mého názoru více než než jen William Storey, takže počkám, až bude po všem. 

„Nebudu se zabývat jejich problémy, protože mě nepotřebují, abych to řešil. Tady (v Monaku) nám bylo řečeno, abychom ponechali logo tak, jak je, a pokud budou nějaké další pokyny, jsme na to připraveni.“

Storey se svezl ve formuli 1

Šéf firmy si odskočil před Monakem na okruh Paula Ricarda, kde se svezl ve voze Renaultu.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Räikkönena čeká 300. grand prix, Leclerc pojede doma

22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.
21. února | Latifiho dnes podle Williamsu zastavil senzor.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00