Haas vstupuje do formule 1 už teď jako sponzor Ferrari

Gene Haas se chystá na vstup do formule 1 se svým týmem v roce 2016. Určitou stopu ale zanechá už nyní, je totiž novým sponzorem Ferrari.
Haas vstupuje do formule 1 už teď jako sponzor Ferrari

Gene Haas a jeho americký tým se objeví na startovním roštu v roce 2016. Haas je spolumajitelem týmu NASCAR, ale také firmy Haas Automotive, která se zabývá výrobou obráběcích strojů. Haas věří, že díky formuli 1 se zisky jeho firmy zejména mimo USA zvýší. Zda má pravdu, to si bude moci vyzkoušet už nyní.

Haas věří, že díky formuli 1 zvýší prodej obráběcích strojů

Haas věří, že díky formuli 1 zvýší prodej obráběcích strojů

Od GP Velké Británie se Haas Automotive stává sponzorem Ferrari. Není přitom tajemstvím, že Haas je blízko ještě většího partnerství, od Ferrari by mohl odebírat pohonné jednotky.

„Jsme rádi, že můžeme přivítat Haas Automation jako našeho nejnovějšího dodavatele. Tato dohoda posiluje naše stávající kontakty v USA, na trhu, jež je velmi důležitý a to nejen pro naši společnost, ale také pro Scuderii Ferrari, protože je to tým, který už těží z několika důležitých partnerství. V posledních několika měsících jsme zkoumali řadu potencionálních oblastí spolupráce a tato dohoda je prvním krokem. Haas Automation to umožní posílení již tak silného povědomí o značce po celém světě díky globálnímu dosahu formule 1“, říká Marco Mattiacci. 

Diskuze (3) Další článek: Pérez: musíme si dát pozor na soupeře, novým pravidlům bych dal šanci
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
20. září | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
20. září | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.