Haas věnuje před Austrálií zvýšenou pozornost pit stopům

Americký tým Haas měl v loňské australské grand prix katastrofický start do sezóny, a to kvůli zpackaným zastávkám v boxech, které vyřadily ze závodu jak Romaina Grosjeana, tak Kevina Magnussena. Proto se před prvním závodem roku 2019 Haas soustředí na trénink pit stopů.
Haas věnuje před Austrálií zvýšenou pozornost pit stopům

Magnussen s Grosjeanem drželi během loňského závodu v Melbourne čtvrté a páté místo, kvůli chybě mechaniků během pravidelné zastávky u obou pilotů však ani jeden z vozů týmu Haas do cíle nedojel a americká stáj tak přišla o nemalou porci bodů.

Haas na chyby v Austrálii okamžitě reagoval změnami v personálním složení jednotlivých týmů mechaniků a také změnou systému zastávek. Podle šéfa týmu Günthera Steinera však i tak jeho stáj během zimní přestávky intenzivně pracovala na tréninku pit stopů.

„Pochopitelně jsme nezapomněli na loňské pit stopy v Austrálii, které jsme provedli velmi špatně,“ řekl Steiner pro motorsport.com.

Bez štěstí zůstanou první stupně vítězů pro Haas jen snem

Bez štěstí zůstanou první stupně vítězů pro Haas jen snem

„Před letošním závodem jsme věnovali hodně úsilí tomu, abychom přijeli připravení. Přivezli jsme náš vůz z roku 2018 do naší základny v Itálii a trénovali jsme na něm zastávky den co den.“

„Stejně jsme postupovali i před testy v Barceloně, protože naše nové auto bychom tam pro trénink mechaniků nemohli využívat každý den,“ uvedl Steiner, čímž prozradil, že i do Španělska cestoval jeho tým na předsezónní testy i s loňským vozem.

„Celý náš tým tam trénoval a zvládli jsme deset až dvanáct tréninkových pit stopů denně.“

Tým Haas obsadil v roce 2018 v poháru konstruktérů konečné páté místo. Vyvaruje – li se americká stáj zbytečných chyb, bude moci bojovat o obhajobu tohoto solidního umístění.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Podle Räikkönena je skutečná rychlost Alfy Romeo záhadou

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.