Haas věnuje před Austrálií zvýšenou pozornost pit stopům

Americký tým Haas měl v loňské australské grand prix katastrofický start do sezóny, a to kvůli zpackaným zastávkám v boxech, které vyřadily ze závodu jak Romaina Grosjeana, tak Kevina Magnussena. Proto se před prvním závodem roku 2019 Haas soustředí na trénink pit stopů.
Haas věnuje před Austrálií zvýšenou pozornost pit stopům

Magnussen s Grosjeanem drželi během loňského závodu v Melbourne čtvrté a páté místo, kvůli chybě mechaniků během pravidelné zastávky u obou pilotů však ani jeden z vozů týmu Haas do cíle nedojel a americká stáj tak přišla o nemalou porci bodů.

Haas na chyby v Austrálii okamžitě reagoval změnami v personálním složení jednotlivých týmů mechaniků a také změnou systému zastávek. Podle šéfa týmu Günthera Steinera však i tak jeho stáj během zimní přestávky intenzivně pracovala na tréninku pit stopů.

„Pochopitelně jsme nezapomněli na loňské pit stopy v Austrálii, které jsme provedli velmi špatně,“ řekl Steiner pro motorsport.com.

Bez štěstí zůstanou první stupně vítězů pro Haas jen snem

Bez štěstí zůstanou první stupně vítězů pro Haas jen snem

„Před letošním závodem jsme věnovali hodně úsilí tomu, abychom přijeli připravení. Přivezli jsme náš vůz z roku 2018 do naší základny v Itálii a trénovali jsme na něm zastávky den co den.“

„Stejně jsme postupovali i před testy v Barceloně, protože naše nové auto bychom tam pro trénink mechaniků nemohli využívat každý den,“ uvedl Steiner, čímž prozradil, že i do Španělska cestoval jeho tým na předsezónní testy i s loňským vozem.

„Celý náš tým tam trénoval a zvládli jsme deset až dvanáct tréninkových pit stopů denně.“

Tým Haas obsadil v roce 2018 v poháru konstruktérů konečné páté místo. Vyvaruje – li se americká stáj zbytečných chyb, bude moci bojovat o obhajobu tohoto solidního umístění.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Podle Räikkönena je skutečná rychlost Alfy Romeo záhadou

13. října | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas