Haas: V našem týmu by mohla být i Patricková

Za necelý rok se do startovního pole F1 připojí tým Haas, otazníky však zatím stále visí nad jezdeckým složením.
Haas: V našem týmu by mohla být i Patricková

Gene Haas nevylučuje, že do svého nového týmu ve Formuli 1 získá Danicu Patrickovou.

33letá pilotka, která několik let závodila v americkém formulovém šampionátu IndyCar, než přestoupila do série Nascar Sprint Cup, má dlouhou dobu za svými zády sponzora GoDaddy.com. Na konci letošního roku však toto partnerství skončí. Podle Haase to však neznamená, že by se Patricková nemohla v F1 objevit.

„Pokud přijde ten pravý sponzor, pak je všechno možné. Danica Patricková je důležitá z marketingového hlediska a máme velké štěstí, že nám GoDaddy dává dostatek času najít sponzora, se kterým se dohodneme, protože ona dokáže prodat všechno,” řekl Haas.

„Na trati má tolik pozornosti jako kterýkoliv jiný jezdec, takže je to velmi ceněná osoba.”

„Musíme počkat do léta a uvidíme, kdo je opravdu volný. Vozy F1 jsou dost unikátní, takže to asi chce někoho, kdo s nimi má zkušenosti. Nechceme tu ale jen sedět a říct všemu 'ne', ale když je Danica v Nascar, tak je velmi těžké účastnit se F1.”

„Byla by to výhra dostat amerického jezdce do amerického týmu Formule 1, ale to by se muselo sejít hodně věcí ve stejnou chvíli.”

Haasův tým pro F1 má nyní 90 členů

U týmu dále pokračují přípravy na vstup do Formule 1. V továrně nyní pracuje 90 zaměstnanců. Podle Haase bude potřeba najmout ještě dalších 50 nebo 60 lidí, v tuto chvíli jde však vše podle plánu.

„Objednali jsme spoustu vybavení, pracujeme na vybavení v boxech, s Ferrari úzce spolupracujeme v oblasti motoru a věcí, které budeme potřebovat,” dodal Haas.

„Právě teď jsme ve fázi, kdy pomalu stavíme a dáváme všechno dohromady. Když máte čas, tak trvá déle všechno udělat.”

Žádný nový tým Formule 1 se samozřejmě neobejde bez financí. Zdá se však, že u Haase v tomto ohledu není problém. Podle Haase je na tom jeho tým nyní dobře i bez sponzora, kterého však hledá.

„Opravdu nemáme žádnou potřebu hledat urgentně sponzora, rozhodně bychom nějakého ale chtěli mít. Naším cílem je ale závodit, ať už sponzora budeme mít nebo ne,” řekl 62letý Haas.

Foto: Scott Mecum, CC BY 2.0

Další článek: Co jste možná nevěděli o prvním závodě Formule 1