Haas se před sezonou příliš podceňoval. Nebylo to správné, míní Steiner

Haas se před sezonou příliš podceňoval. Nebylo to správné, míní Steiner

Exšéf týmu Haasu Guenther Steiner promluvil o současných výkonech svého bývalého zaměstnavatele.

Guenther Steiner stál ve vedení týmu Haas F1 prakticky deset let. Na konci loňského roku se však majitel americké organizace rozhodl, že Steinerovi již neprodlouží smlouvu, a ten následně tým v ne úplně dobrém opustil.

Italský inženýr se však i nadále pohybuje v padoku F1, když pracuje jako televizní expert, a vedle toho se stal i ambasadorem Velké ceny Miami.

Po odchodu Steinera z Haasu se týmu zatím daří, když získal v prvních třech velkých cenách čtyři body, což zatím stačí na sedmou příčku v Poháru konstruktérů. A to přesto, že nový šéf, japonský inženýr Komasu, před sezonou varoval, že Haas začne sezonu v hloubi startovního pole.

Steiner se však nyní nechal slyšet, že ho poměrně dobré výkony Haasu nepřekvapily a že se tým možná až moc podceňoval.

„Odvedli dobrou práci. Vlastně jsem jejich výkonnost docela trefil, protože jsem znal čísla z aerodynamického tunelu,“ uvedl Steiner, kterého cituje Autosport.

„Myslím, že se na začátku podceňovali, aby pak měli záminku říkat, že je to lepší, než čekali. To je podle mě špatně. Podle mého názoru však nejde ani tak o tento rok, ale střednědobý horizont,“ prohlásil bývalý boss Haasu, který rovněž vyzdvihuje práci bývalého technického ředitele Simone Resty, jehož služby nedávno získal Mercedes.

„Neříkám, že já, ale tým a Simone Resta odvedli dobrou práci, protože letošní auto bylo hotové už vloni, než jsem odešel. Vůz byl hotový a dával se dohromady,“ upozornil Steiner, jenž má podle svých slov ze současné formy Haasu radost.

„Jsem moc rád, že tým získává body, protože ty kluky mám rád. Spousta lidí je tam od začátku, takže z toho nemám špatné pocity. Vím, že technický tým v Itálii odvedl vloni dobrou práci. Pracovali velmi tvrdě, aby vyrobili auto, které teď jezdí. Jen čas však ukáže, co se bude dít v budoucnu,“ dodal Steiner.

Doporučujeme

Články odjinud