Haas se o víkendech nedostane k simulátoru Ferrari. Našel jiné řešení

Haas bude letos využívat simulátor italské Dallary. Má sice přístup také ke špičkovému simulátoru Ferrari ale ne o závodních víkendech.
Haas se o víkendech nedostane k simulátoru Ferrari. Našel jiné řešení

Během závodního víkendu využívají týmy simulátory ve svých továrnách. Krátce po skončení pátečních tréninků začíná na simulátoru práce, která občas trvá až do pozdních nočních hodin. Týmy zadávají do simulátoru aktuální data a je to důležitá část přípravy nastavení pro zbytek víkendu.

„Máme přístup k simulátoru Ferrari, ale o závodním víkendu ho využívají oni,“ řekl Steiner pro dánský BT. „Chceme také pracovat o víkendech na simulátoru, takže jsme ho vyměnili za simulátor Dallara.“

Podle Steinera nějakou dobu potrvá, než Dallara připraví software. Haas by tak měl mít simulátor k dispozici od 5. nebo 6. závodu sezóny.

Steiner také prozradil, že tým posadí během testů do vozu na půl dne Pietra Fittipaldiho, aby měl představu o chování vozu na trati. Právě on bude pro Haas pracovat na simulátoru.

Je to oficiální: Wehrlein a Hartley míří do Maranella

Je to oficiální: Wehrlein a Hartley míří do Maranella

Foto: Haas

Další článek: Williams představil zbarvení a nového titulárního sponzora pro rok 2019

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.