Haas se možná inspiruje u Force Indie a zavede týmovou režii. Nebo to odjedu sám, řekl Steiner

Haas se možná bude muset inspirovat u Force Indie a zakázat jezdcům vzájemné souboje. Dnešní Racing Point to udělal v minulosti po incidentech mezi Oconem a Pérezem.
Haas se možná inspiruje u Force Indie a zavede týmovou režii. Nebo to odjedu sám, řekl Steiner

Jezdci Haasu v Silverstonu kolidovali a oba následně skončili. V Německu došlo k dalšímu kontaktu. Gunther Steiner připouští, že Haas bude muset možná do jejich soubojů zasáhnout.

„Musím o tom přemýšlet, ale není mnoho jiných možností,“ řekl pro Motorsport.com. „Myslím, že v určité fázi je třeba něco udělat. Normálně se tomu snažím vyhnout. Jak víte, mám rád závodění. Myslím, že to je to, co bychom měli dělat, ale pokud se to pak obrací proti nám, nemůžu to nechat tak.“

Nevím, co tam dělal, říká Magnussen o kontaktu z Grosjeanem

Nevím, co tam dělal, říká Magnussen o kontaktu z Grosjeanem

Podle Steinera měli jezdci štěstí, že nakonec dojeli do cíle, ale na to se nedá spoléhat.

Haas přitom do souboje zasáhl, ale až později. Magnussen měl Grosjeana pustit, protože měl v danou chvíli rychlostní výhodu. Na dotaz, proč to neudělali už před kontaktem, reagoval Steiner s tím, že to nebylo tak zřejmé. Také si položil řečnickou otázku, proč nedochází ke kontaktům s jinými vozy.

„Tady musí přijít zdravý rozum. Pokud bych musel vstoupit do každého předjížděcího manévru, tak raději půjdu a odjedu to sám. Ale nebyl bych tak rychlý.“

U Haasu je situace o to nepříjemnější, že se tým snaží pochopit svůj vůz. Grosjean opět jezdil celý víkend se specifikací vozu z Austrálie. 

„Ano, je to bolehlav. Nepomáhá to najít řešení. Přemýšlíte o věcech, o kterých byste neměli přemýšlet. Měl bych přemýšlet o všem ostatním. Děje se toho hodně a čím více se můžete soustředit na svůj skutečný problém, tím lepší to je.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Kamion Renaultu havaroval cestou na Hungaroring

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen