Haas přiveze do Kanady konečně větší vylepšení

Haas vstoupil do sezóny velmi dobře. Byl rychlý v testech a také v úvodu sezóny. Bodů ale získal poměrně málo.
Haas přiveze do Kanady konečně větší vylepšení

Romain Grosjean je dokonce jedním ze dvou jezdců, kteří ještě nebodovali. Haasu se nedařilo ani v Monaku, kde skončily vozy amerického týmu na 13. a 15. místě.

Ve Španělsku neměl Haas žádný větší upgrade. Ten nasadí až v Montrealu. 

„Dosáhli jsme značných změn,“ řekl Steiner. „Jde o přední křídlo, podlahu a vše v oblasti deflektorů. Je zřejmé, že cílem je získat větší rychlost.“

„Spousta týmů přivezla svá vylepšení do Španělska. Rozhodli jsme se je přivést do Kanady, abychom měli trochu více času, protože jsme stále ještě malý tým a nemůžeme reagovat tak rychle jako ty velké.“

Magnussen je v Haasu šťastný, pokukuje však i po týmech ze špičky

Magnussen je v Haasu šťastný, pokukuje však i po týmech ze špičky

Haas by měl také dostat vylepšený motor od Ferrari, ale zřejmě až později, protože nový motor (staré specifikace) nasadil už v Monaku, aby ho podle Steinera před Kanadu vyzkoušel na trati, která není na motor tak náročná.

„Vylepšení motorů jsou malé, protože motory jsou už dost rozvinuté. Najít velké zisky je velmi obtížné. Ale samozřejmě platí, že pokaždé, když nám Ferrari dá upgrade, je to z dobrého důvodu, protože má vyšší výkon.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Je lepší Ricciardo nebo Verstappen? Villeneuve má zcela jasno!

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10