Haas povolil Magnussenovi účast v Le Mans po otcově boku

Pilot týmu Haas Kevin Magnussen má od své stáje ve formuli 1 povolení zúčastnit se v budoucnosti závodu 24 hodin Le Mans. Dánský pilot by rád utvořil posádku pro slavnou vytrvalostní klasiku spolu se svým otcem Janem Magnussenem, který je dlouholetým továrním pilotem značky Corvette.
Haas povolil Magnussenovi účast v Le Mans po otcově boku

Otec jezdce týmu Haas Jan Magnussen patří v současnosti mezi jednu z nejslavnějších tváří čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Pětačtyřicetiletý bývalý pilot formule 1 se letos zúčastní slavného závodu na okruhu La Sarthe již po jednadvacáté v kariéře.

V budoucnosti by mohl Dána střídat během čtyřiadvaceti hodin za volantem žluté „korvety“ i jeho syn Kevin, který od svého zaměstnavatele ve formuli 1 dostal povolení k účasti v Le Mans.

„Dovolili mi to, ano. Je to jen o tom, aby se naskytl správný čas a správná příležitost,“ řekl Kevin Magnussen pro racefans.net.

Le Mans 2019: Vše, co potřebujete vědět o 87. ročníku slavného závodu

Le Mans 2019: Vše, co potřebujete vědět o 87. ročníku slavného závodu

„Nechci se toho zúčastnit nepřipravený. To by nebylo špatné jen pro mě, ale i pro mého otce, který chce vyhrát. Musím se dostat do situace, kdy budu týmu něco přinášet,“ chápe mladý dánský pilot.

Účast v Le Mans by pro Kevina Magnussena byla možná i z hlediska termínu závodu. 24 hodin Le Mans naposledy kolidovalo s grand prix formule 1 v roce 2016, kdy tímto termínovým střetem přišla Velká cena Ázerbájdžánu o řadu diváků, kteří dali přednost Le Mans.

Jan Magnussen sice závodí ve třídě LMGTE – PRO, což znamená, že nemůže bojovat o celkové vítězství v Le Mans. Jeho syn má však v oblasti Le Mans zájem pouze o start po boku svého otce.

„Chtěl bych startovat s vozem Corvette, můj otec s těmito vozy závodí už nějakých dvacet let a já bych se chtěl stát součástí jeho světa. Bojovali bychom o vítězství ve třídě. Bylo by skvělé spolupracovat dohromady jako profesionálové,“ řekl pilot stáje Haas.

Foto: Getty Images / 

Váš názor Další článek: WEC je ve všem o krok před F1. Platí to i pro pneumatiky, říká Alonso
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00