Haas potvrdil současné jezdce také pro rok 2022

Haas dle očekávání potvrdil, že Mick Schumacher a Nikita Mazepin budou za tým jezdit také v roce 2022.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Haas potvrdil současné jezdce také pro rok 2022 | Foto: Getty Images / Lars Baron

V průběhu roku se spekulovalo, že by Schumacher, který je členem Jezdecké akademie Ferrari, mohl odejít do Alfy Romeo. V poslední době ale tato úvaha vypadala jako velmi nepravděpodobná.

Před Velkou cenou Ruska, která je pro Mazepina i sponzora Haasu domácím závodem, tým potvrdil, že oba současní jezdci zůstávají.

Mezi Mazepinem a Schumacherem došlo v poslední době k řadě incidentů i kontaktů.

Týmu se letos nedaří. Zůstává na posledním místě v šampionátu, ale není to velké překvapení. Letošní vůz nevyvíjel, provedl pouze úpravy podle nových pravidel, která měla odebrat část přítlaku kvůli zachování pneumatik Pirelli. Haas se soustředí na rok 2022. Vůz vzniká pod dozorem Simona Resty, který přišel z Ferrari.

„Věděli jsme, že v roce 2022 chceme mít za volantem kontinuitu, a jsem rád, že můžeme potvrdit, že Mick a Nikita budou příští rok závodit za tým Uralkali Haas F1,“ řekl Steiner.

„S balíčkem, který jsme měli k dispozici, to byla náročná sezóna, ale zároveň oba přijali výzvu a úzce spolupracovali s týmem, aby se naučili naše procesy a přizpůsobili se náročné sezóně formule 1 a všemu, co přináší – jak interně, tak externě.“

„Nyní, když se díváme dopředu na sezónu 2022, jsme přesvědčeni, že se jako tým můžeme posunout vpřed a poskytnout Mickovi a Nikitovi konkurenceschopný závodní balíček, který jim umožní udělat další krok v kariéře ve formuli 1.“

Další článek: MGU-H skončí, potvrzuje Binotto

Témata článku: , , ,