Haas potvrdil Mazepina pro příští rok

Haas dnes oficiálně potvrdil, že za něj bude v příštím roce jezdit Nikita Mazepin.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Haas potvrdil Mazepina pro příští rok | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Spekulace se potvrdily. Haas dnes ráno potvrdil „víceletou“ smlouvu s ruským mladíkem Nikitou Mazepinem. Předpokládá se, že jeho týmovým kolegou bude v příštím roce Mick Schumacher. Ten zatím oficiálně potvrzen nebyl.

Jednadvacetiletý Mazepin je rodákem z Moskvy. V minulosti závodil v evropské F3, v GP3 skončil v roce 2018 na druhém místě. Od loňského roku jezdí ve F2, kde byl v první sezóně 18., letos mu patří zatím třetí místo. V minulosti Mazepin testoval s Force Indií a dokonce Mercedesem. Vloni ve Španělsku byl s mercedesem v sezónním testu nejrychlejší.

I „druhořadý jezdec F2“ podle Marka ukázal, jak je letošní mercedes silný

I „druhořadý jezdec F2“ podle Marka ukázal, jak je letošní mercedes silný

„Stát se jezdcem formule 1 je pro mě celoživotním snem,“ komentoval Nikita Mazepin příchod týmu Haas F1. „Opravdu si vážím důvěry, kterou do mě vložili Gene Haas, Guenther Steiner a celý tým. Dávají mladému jezdci příležitost a já jim za to děkuji.“

„Těším se na zahájení našich společných vztahů, ať už na trati nebo mimo ni, a přirozeně se těším, že budu moci po silné sezóně ve formuli 2 pokračovat v předvádění svých schopností. Tým ode mě bude očekávat zpětnou vazbu a vstupy, aby mohl vylepšit svůj balíček pro rok 2021 a dále. Vezmu tuto odpovědnost na sebe a nemůžu se dočkat, až začnu.“

Mazepin přinese do týmu nemalé peníze díky svému otci. Dimitrij Mazepin je majitelem a šéfem chemické společnosti Uralchem. V minulosti byl spojován s odkoupením několika týmů.

Další článek: Přehlídka nových barev. Týmy formule E testují ve Valencii